Beko ve Barça 4 yıllığına ‘kol kola‘

Beko ve Barça 4 yıllığına ‘kol kola‘
Son Güncelleme:

Koç Topluluğu çatısı altında faaliyet gösteren Arçelik A.Ş.'nin uluslararası markası Beko, Barcelona'yla sponsorluk anlaşmasını imzaladı. Bundan böyle Beko logosu, 4 yıl boyunca FC Barcelona'nın yeni formasının sol kol kısmında ve antrenman malzemelerinin üzerinde yer alacak.

Mehmet Ali ERGÜN

YENİ LOGOYLA CAMP NOU STADINDA

Ayrıca Camp Nou Stadı'nın içinde ve stad girişinde Beko'nun yeni logosu bulunacak. İmza töreni; FC Barcelona'nın Camp Nou Stadyumu'nda Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding CEO'su Turgay Durak, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim direktörü Oya Ünlü Kızıl, FC Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu ve Başkan Yardımcısı Javier Faus i Santasusana'nın katılımıyla gerçekleşti.  

Toplantıda konuşan Mustafa V. Koç, "Mottosu 'Bir kulüpten daha fazlası' olan FC Barcelona gibi Beko da her zaman kendini yenilemeye odaklanmıştır. Önümüzdeki yıllarda bu iki markanın kazanacağı başarılar konusunda hiç şüphem yok. Bugün, dünyanın en hızlı büyüyen küresel markalarından biri ile dünyanın en çok sevilen ve desteklenen futbol kulübü bir araya geliyor" dedi. 

FC Barcelona Başkanı Bartomeu ise "Beko'nun Barça Ailesi'nin bir parçası olmasından gurur duyuyoruz. Spor alanında başarılı çalışmaları var. Şimdi de Barça'ya güvendiler. Biz de Beko'ya güveniyoruz" diye konuştu. 
 
10 MİLYON TÜRK'ÜN GÖNLÜ BARÇA'DA

Barselona'nın Türkiye’de çok sevildiği ve desteklendiğinin altını çizen Bartomeu, şöyle devam etti: "Barça’nın bir futbol kulübünden daha fazlası olduğunu bilen ve eşsiz mizacımızı benimseyen yaklaşık 10 milyon futbolseverin Türkiye’de Barça’yı desteklediğini biliyor; takip edilen en popüler kulüpler arasında yer aldığımızı tahmin ediyoruz. Barça için, bu, sportif başarılarımızdan çok daha değerli.”

İŞTE BEKO'NUN YENİ LOGOSU

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın