2021 Aralık PPK faiz kararı ne zaman belli olur? Aralık ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

Aralık ayı Merkez Bankası toplantısının ne zaman yapılacağı ve yeni faiz kararının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Kasım ayı toplantısında 100 baz puanlık indirim uygulanmıştı. Gözler Aralık ayı toplantısına çevrildi. Peki, 2021 Aralık PPK faiz kararı ne zaman belli olur?

2021 Aralık PPK faiz kararı ne zaman belli olur" Aralık ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman"

Merkez Bankası PPK toplantıları ve faiz kararları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yılın son toplantısı Aralık ayında yapılacak. Peki, Aralık ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman? 2021 Aralık PPK faiz kararı ne zaman belli olur? İşte Merkez Bankası Aralık ayı toplantı tarihi...

MERKEZ BANKASI ARALIK AYI TOPLANTISI NE ZAMAN?

Merkez Bankası Aralık ayı PPK toplantısı 16 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Toplantı sonrası Aralık ayı faiz kararının saat 14:00'te kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

KASIM AYI FAİZ KARARI NEYDİ?

Merkez Bankası Kasım ayı faiz toplantısı 18 Kasım Perşembe günü gerçekleşti.

Merkez Bankası faiz kararına göre Politika Faizi 1 puan düşürüldü. Yüzde 15'e çekildi.

TCMB tarafından "Arz yönlü ve para politikası etki alanı dışındaki faktörler kaynaklı geçici etkilerin 2022'nin ilk yarısı boyunca etkisini sürdürmesi beklenmektedir." açıklaması yapıldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) 100 baz puan indirilerek yüzde 15'e çekileceğini tahmin etmişti.

Asgari ücret görüşmeleri başladı mı? 2022 Türk İş asgari ücret teklifi nedir?

Kasım ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak? Yıl sonu enflasyon beklentisi nedir?

Aralık ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman? 2021 Aralık PPK faiz kararı ne zaman belli olur?

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın