Yasakta kreşlerin hepsi açık mı, kapalı mı? Son dakika tam kapanmada hangi kreşler açık olacak?

Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılık sonrası vaka sayılarını azaltmak için tam kapanma kararı alındı. Kapanma kararı kapsamında eğitim kurumları da yer aldı. Çalışan ancak çocuklarını kreşe götüren aileler özel kreşlerin durumunu araştırmaya başladı Kreşler hakkında son dakika açıklaması geldi. Peki, tam kapanmada hangi kreşler açık olacak?

Yasakta kreşlerin hepsi açık mı, kapalı mı" Son dakika tam kapanmada hangi kreşler açık olacak"

Tam kapanmada özel kreşlerin kapanıp kapanmadığı merak konusu oldu. Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılık sonrası vaka sayılarını azaltmak için tam kapanma kararı alındı. Kreşlerin durumu merak konusu oldu. Kreşler hakkında son dakika açıklaması geldi. Peki, tam kapanmada hangi kreşler açık olacak?

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Tam kapanma döneminde sadece kısıtlamalardan muaf olan ailelerin çocukları için kreşlerimiz açık olacak." açıklamasında bulundu.

SON DAKİKA KREŞ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığınca yayımlanan genelgeye göre, tam kapanma döneminde sağlık tesislerinde bulunan kreşler, tedbirlere dikkat edilerek açık tutulacak.

ÖZEL KREŞLER KAPANDI MI?

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Dün açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, tam kapanma sürecinde ana okullarının ve kreşlerin durumunun sorulması üzerine , kreşlerin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Milli Eğitim Bakanlığında okul öncesi, ana sınıfı dediğimiz 5 yaş grubu var. Bizim okul öncesi eğitim kurumlarımız bu süreçte hep açıktı. Okul öncesi öğretmenlerimiz büyük bir özveri gösterdiler. Fakat bu tam kapanmada, Bilim Kurulu'nun ortaya koyduğu tavsiye ve diğer sayısal veriler, bize bu süreçte MEB bünyesindeki okulların da bir süre kapanması gerektiğini gösterdi. Biz buna uyduk. Kreşlerle ilgili Sayın Bakanımızla bir telefon görüşmesi yaptık, bir değerlendirme sürüyor. Muhtemelen yarın bir açıklama olur."

MEB AÇIKLAMASI

"Resmî ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime geçilmiştir.

Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00'dan itibaren başlayacaktır."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kapanma kararı üzerine "Bugün alınan tam kapanma kararı, bayramdan sonraki günlerde okullarımızda yüz yüze eğitime başlayabilmemize bir umuttur. Tüm imkânlarımızla öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin yanındayız. Sağlığımıza dikkat edip, tedbirlerimizle, uzaktan eğitime sıkıca tutunalım." açıklamasında bulundu.

  • Kreşler kapandı mı
  • yasakta Kreşler kapandı mı
  • özel Kreşler kapandı mı
  • Kreşler kapandı mı son dakika
  • tam kapanma Kreşler kapandı mı
  • kreşler son durum
Tüm Eğitim haberleri için tıklayın