Bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime karantina arası

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullardaki yüz yüze eğitim süreci ve aşılanan öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime karantina arası

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sistemde kayıtlı 850 bin sınıf olduğunu belirterek, "Bugün itibarıyla sadece bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime ara verildi" dedi. Birinci ve ikinci doz aşılarını tamamlayan öğretmenler hakkında konuşan Özer, "Birinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 93, ikinci doz aşılarını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 87" diye konuştu.

SEVİYE TESPİT SINAVI

Öte yandan Bakan Mahmut Özer, bugün ve yarın Türkiye'de ilk defa 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıplarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatacaklarını açıkladı. Özer, "Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak" notunu düştü. Buna göre, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Türkçe, Fen Bilimleri ve Matematik derslerinden oluşan Kazanım Değerlendirme Uygulaması bugün yapılacak. 11 ve 12. sınıf öğrencilerine ise Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden oluşan Kazanım Değerlendirme Uygulaması yarın gerçekleştirilecek. Uygulama şimdilik sadece devlet okullarında yapılacak.

Tüm Eğitim haberleri için tıklayın