Yüzlerce Müslüman saf tuttu... New York'taki Times Meydanı'nda teravih namazı kıldılar

Ramazan ayının gelişini kutlayan ABD'deki yüzlerce Müslüman, New York'taki Times Meydanı'nda namaz kıldı.

Yeni Şafak

New Yorklu Müslümanlar, ramazan ayının başlangıcını, coşku ve maneviyatı birlikte yaşamak ve mübarek ayı kutlamak için Times Meydanı'nda toplandı.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, toplantının organizatörleri arasından bir yetkili yaptığı açıklamada, "Müslümanlar için mesele sadece oruç tutmakla ilgili değil, aslında bu şekilde açların nasıl hissettiğini anlıyoruz. Aslında bunu, yaratıcımız olan Rabbimiz Allah'a daha yakın olabilmek için yapıyoruz. İslam'ın ne olduğunu bilmeyen herkese dinimizi anlatmak için buradayız. İslam barış dinidir. Birlik, barış ve 'şiddetsizliği' vaaz ediyoruz." dedi.

Bir katılımcı ise, "İslam hakkında birçok yanlış anlama var. Tüm kültürlerde, tüm dinlerde çılgın insanlar var ve bu küçük çılgın insan grupları çoğunluğu temsil etmiyor... İslam bizi dua etmeye, oruç tutmaya, iyi işler yapmaya, sadaka vermeye teşvik ediyor..." ifadelerini kullandı.

Etkinliğin organizatörü Ali Çamara, Müslüman olmayan Amerikalılara hitaben "Bu gördüğünüz insanlarla çalışıyorsunuz. Bu insanlarla trene biniyorsunuz. Hepimiz aslında biriz" diye konuştu.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın