Yunanistan'ın çaresizliği ortaya çıktı! İşte Türkiye'yi durdurma planları...

Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı olan çaresizliği bir kez daha ortaya çıktı. Türk SİHA'larına karşı çözüm üretemeyen Atina için, ülke basını yeni bir iddiada bulundu. Özellikle Doğu Akdeniz'de Ankara karşısında sürekli olarak patinaj yapan Yunanistan'da medya, Türk ordusuna karşı 'aldatma taktiği' uygulanması gerektiğini vurguladı.

Yunanistan'ın çaresizliği ortaya çıktı! İşte Türkiye'yi durdurma planları...

Star.com.tr

Türkiye karşısında silahlanma yarışına giren Yunanistan'ın çaresizliği gözler önüne serildi. Atina hükümetinin Türkiye ile boy ölçüşemeyeceğini anlayan Yunan basını, gülünç bir öneride bulundu.

YUNAN BASININDAN TÜRKİYE'YE KARŞI GÜLÜNÇ SAVAŞ TAKTİĞİ

Yunan ordusuna tavsiyede bulunan ülke basını uygulanması gereken yeni savaş taktiğini yazdı. Haberde şu ifadeler yer aldı;

SİHA'lara "vur" emri 6 aşamalı kontrolden sonra veriliyor

"Zafere ulaşmak için önemli bir unsur düşmanını kandırmak ve aldatmak. Uçaksavar, motorlu ve treyler topçuları, tanklar, tanksavar ve havan topları gibi ana silah sistemlerinin şişirilebilir maketleri, muharebe gücümüz açısından düşmana korkunç bir kafa karışıklığı yaşatacak. Bu planın etkisini çok daha fazla artırabilecek olan şey, bu şişme maketlerin aynı yer ve zamanda gerçek silah sistemleriyle birlikte hareket etmesi ve kullanılması olacak"

YUNAN BASINI: TÜRK SİHA'LARINA ANLAMA FIRSATI VERMEYECEĞİZ!

Bu taktikle Türk SİHA'larına gerçek silah sistemleri ile şişme maketleri anlama fırsatı vermeyeceklerini ileri süren Yunan basını, "Silah sistemlerimizin mankenlerinin hareketine gelince, bu tıpkı Trikala şehrinde kullanılan otonom ve sürücüsüz hareket eden otobüsler gibi, sensörler vasıtasıyla yönlendirilecekler" ifadelerini kullandı.

"ŞİŞME MAKET İÇİN BİRİM OLUŞTURULMALI"

Şişme maketlerin acilen hazırlanması gerektiği belirtilen haberde yerdeki düzeni ve sevkiyatı ile ilgilenecek bir birimin en kısa sürede oluşturulması istendi.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın