Yeni bir dönem bekleniyor... Suudi basınına Başkan Erdoğan damgası!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın iki günlük Suudi Arabistan ziyareti, ülke basınında geniş yer buldu. Haberlerde, Suudi Arabistan-Türkiye ekonomik ilişkilerinin önümüzdeki dönemde istikrarlı bir gelişmeye tanık olmasının beklendiği ifade edildi.

Yeni bir dönem bekleniyor... Suudi basınına Başkan Erdoğan damgası!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud'un daveti üzerine Suudi Arabistan'a önemli bir ziyaret gerçekleştiridi. Başkan Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti, ülke basınında geniş ilgi gördü.

Sabah'ın haberine göre, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaret hacminin Başkan Erdoğan'ın ziyaretinden sonra artmasının beklendiği kaydedildi. Şavk Al Avsat internet sitesindeki detaylarda da "Kral Selman, Erdoğan ve beraberindeki heyeti karşılamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti" denildi.

Suudi Arabistan'ın Cizan şehrinde bulunan Al-Shorouk Ekonomik Araştırmalar Merkezi Başkanı Dr. Abdurrahman Başin, Erdoğan'ın ziyaretinin iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi, ticaretin artırılması ve stratejik ortaklıklara ulaşılmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Başin, 2030 vizyonunun birçok alanda sunduğu iddialı projeler ve Suudi Arabistan'ın özellikle Türkiye'nin zengin deneyime sahip olduğu sağlık ve eğitim sektörlerinde sunduğu özelleştirme programları ışığında, Suudi Arabistan-Türkiye ekonomik ilişkilerinin önümüzdeki dönemde istikrarlı bir gelişmeye tanık olmasını beklediğini ifade etti.

YENİ BİR DÖNEM

Başkan Erdoğan'ın ziyareti Suudi Arabistan basınının yanı sıra dünya basınında da yer buldu. ABD, Avrupa ve Körfez ülkelerinin haber sitelerinde Ankara ile Riyad arasında son zamanlada ilişkilerin düzelmeye başladığına dikkat çekildi.

Reuters, "Erdoğan'ın ziyareti ile iki ülke ilişkilerinde yeni bir dönem bekleniyor" derken, haberlerde Türkiye'nin ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri ile de ikili ilişkilerinde olumlu gelişmelerin yaşandığı belirtildi.

Heyecan uyandıran gelişme: 10 sene sonra Türkiye çok farklı bir yerde olacak

Başkan Erdoğan ve bakanlar Umre yaptı

Başkan Erdoğan Putin ile telefonda görüştü

Hesaplar sil baştan! Gözler yeniden Türk SİHA'larına çevrildi

Kremlin resti çekti: Vanayı kapatırız

  • başkan erdoğan son dakika
  • suudi arabistan ziyareti
  • suudi basını başkan erdoğan
Tüm Dünya haberleri için tıklayın