Yarışma eceli oldu… Sosisli sandviç yerken boğularak öldü

ABD'nin Massachusetts eyaletindeki Tufts Üniversitesi'nden 20 yaşında bir öğrenci, geçen hafta sosisli sandviç yeme yarışmasında boğularak hayatını kaybetti. Yarışma sırasında bilincini kaybeden genç hastaneye kaldırılmıştı.

Yarışma eceli oldu… Sosisli sandviç yerken boğularak öldü

Independent Türkçe

Kampüs dışı bir bağış toplama etkinliğinde sosisli sandviç yeme yarışmasına katılan Madelyn "Madie" Nicpon, aniden boğulmaya başlayıp bilincini kaybedince Boston'daki bir hastaneye kaldırıldı. Öğrenci ertesi gün yaşamını yitirdi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, geçen pazar ölen Nicpon, Suffern Lisesi 2019 Mezunları öğrenci lideri ve sporcuydu.

Tufts Üniversitesi'nin yaptığı açıklamada, "New York eyaletinden Suffernlı Madie, biyopsikoloji lisans eğitimi alıyordu, kadınlar lakros takımı üyesiydi ve topluluğumuzun aktif bir mensubuydu" dendi.

Üniversite, lakros oyuncusu için pazar günü düzenlenen anma törenine binlerce öğrencinin katıldığını da belirtti.

Sporcu, ondan yetenekli bir genç kadın olarak bahseden birçok kişi tarafından sosyal medyada da anıldı.

Madie'nin takımı, Instagram paylaşımında "Scooter gerçek bir dost ve takım arkadaşıydı" dedi.

Nicpon'un sevgi dolu bir kız ve torun olarak hatırlandığı, cenaze masraflarını karşılamayı amaçlayan bir bağış kampanyası da oluşturuldu.

Kampanyada, "Madie Nicpon güzel ve zeki bir kız, torun, kız kardeş ve arkadaştı. Bulaşıcı gülümsemesi ve kahkahası her odayı aydınlatırdı. Cömertliği ve nezaketi, etrafındakiler üzerinde kalıcı bir etki bırakmıştı. Lütfen cenaze masraflarının ve tıbbi harcamaların karşılanmasında aileye yardımcı olmak için bağış yapmayı değerlendirin" dendi.

  • Madie Nicpon
  • öğrenci
  • ABDli
  • sosis yeme yarışması
Tüm Dünya haberleri için tıklayın