Trump'tan Biden'a 'Putin' uyarısı: Toplantıda uyuyakalma!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 16 Haziran'da Cenevre'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek ABD Başkanı Joe Biden'a 'Toplantı esnasında uyuyakalma' uyarısında bulundu.

Trump'tan Biden'a 'Putin' uyarısı: Toplantıda uyuyakalma!

AA

Eski ABD Başkanı Donald Trump, "(ABD Başkanı Joe) Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet." mesajını verdi.

AA'nın haberine göre Trump, yaptığı yazılı açıklamada, başkanlığı döneminde Putin ile Helsinki'de çok verimli bir toplantı yaptığını belirterek, "Gecikmiş yalancı basının toplantıyı yansıtma şeklinin aksine, ABD bu toplantıda Putin'in ve Rusya'nın saygısı da dahi birçok şeyi kazanmıştı." görüşünü paylaştı.

Kendisine yönelik Rusya soruşturmasını "Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah" olarak nitelendiren Trump, bu soruşturmanın yol açtığı zorluklara rağmen kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump 16 Haziran'da Cenevre'de gerçekleşecek Biden-Putin Zirvesine ilişkin ise "(ABD Başkanı Joe) Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet." ifadesini kullandı.

  • Eski ABD Başkanı Trump Joe Biden son dakika
  • Biden-:Putin görüşmesi
  • Trumptan Bidena uyarı
Tüm Dünya haberleri için tıklayın