Trump vergi beyanını paylaşmak istemiyor

ABD eski başkanı Trump'ın 6 yıllık vergi beyanının, Temsilciler Meclisi komisyonuyla paylaşılması talimatı üzerine, Trump'ın avukatları, Demokratların vergi beyanlarını talep etmesinin 'siyasi misilleme' olduğunu belirterek, federal mahkemeden belgelerin paylaşılmasının engellenmesini istedi.

Trump vergi beyanını paylaşmak istemiyor

AA

ABD Adalet Bakanlığı, Trump'ın 6 yıllık vergi beyanının, Temsilciler Meclisi komisyonuyla paylaşılması talimatı verdi. Bunun üzerine, Trump vergi beyanlarının ABD Kongresi ile paylaşılmaması için mahkemeye başvurdu.

AA'nın haberine göre, Trump'ın avukatları, Demokratların vergi beyanlarını talep etmesinin "siyasi misilleme" olduğunu belirterek, federal mahkemeden belgelerin paylaşılmasının engellenmesini istedi.

Temsilciler Meclisi komisyonu, Trump'ın vergi beyanlarının Kongre'ye teslim edilmesini ilk 2019'da talep etmişti.

Trump, eski ABD başkanlarının aksine vergi beyanlarını açıklamayı reddederken, ABD Yüksek Mahkemesi, şubat ayında Trump'ın şirketlerindeki iş uygulamaları ve vergi ödemelerinde usulsüzlük gibi konuları soruşturmak için Manhattan Savcılığının, 8 yıllık vergi kayıtları ile ilgili belgelere ulaşabileceği yönünde karar vermişti.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın