Trump meydan okudu: 'Amerika'yı geri alacağız'

Eski ABD Başkanı Trump koltuğunu kaybettikten sonra düzenlediği ilk mitingde “Meclis'i, Senato'yu ve Amerika'yı geri alacağız. Bunu yakında yapacağız” dedi.

Trump meydan okudu: 'Amerika'yı geri alacağız'

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra düzenlediği ilk mitinginde, son seçimde oyların sayılmasıyla ilgili iddialara yer verirken, Başkan Joe Biden ve Demokrat Parti'nin politikalarıyla ilgili eleştirilerde bulundu. Trump, "Seçimleri 2 kez kazandık ve 3'üncü kez kazanmamız gerekebilir. Bu mümkün" dedi.

Eski Başkan, ülkenin güney sınırını geçerek ABD'ye ulaşan göçmen sayısındaki artışa dikkat çektiği konuşmasında, "Biden bizim yaptığımızın tam tersini yapıyor" ifadelerini kullandı. Trump, Biden'ı Çin'e "boyun eğmekle" de suçladı.

ÇOĞUNLUĞU SAĞLARIZ

Eski Başkan Trump, yeniden aday olup olmayacağı konusunda net bir ifade kullanmadığı mitingde, Cumhuriyetçi Parti'nin çoğunluğu tekrar sağlayabileceği yönünde seçmenleri teşvik edici sözlere yer verdi. Trump, "Meclis'i, Senato'yu ve Amerika'yı geri alacağız. Bunu yakında yapacağız" dedi.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın