Sıcaklığın eksi 50 dereceye düştüğü Vorkuta şehri boşaltıldı

Rusya'nın Vorkuta şehri eksi 50 dereceye kadar inen sıcaklıkların ardından boşaltıldı. Kar ve buzla kaplanan ve adeta hayalet şehre dönen Vorkuta'nın son durumu ise havadan görüntülendi.

AA

Rusya'da bulunan Vorkuta şehri yoğun yağışlar ve soğuk hava dalgasıyla birlikte hayalet şehre döndü. Eksi 50 dereceye kadar inen soğukların ardından boşaltılan bölge havadan görüntülendi.

AA'da yer alan habere göre, Rusya Federasyonu'na bağlı Komi Cumhuriyeti'nin SSCB döneminde madencilik alanında önemli kentlerinden biri olan Vorkuta'nın oblast bölgeleri, SSCB'nin dağılmasından sonra madencilik alanında sıkıntılı günler yaşamaya başladı.

Bölgede yaşanan aşırı soğuklar, eksi 50 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı ve işsizlik göçü tetikledi. Bölgede her geçen yıl yaşanan göç, 2013'den sonra bazı yerleşim yerlerini adeta hayalet şehre dönüştürdü.

Vorkuta'ya 17 kilometre uzaklıktaki Severny bölgesinde de terk edilen apartmanların dairelerinin içi ve dış yüzeyi, katları, merdivenleri ve posta kutularına kadar her noktası buzla kaplandı.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın