Rusya'da gündem oldu... Savaş gemisinden ilginç hırsızlık olayı

Rusya'da eski bir donanma komutanının, müze olarak kullanılan savaş gemisinden iki adet 13 tonluk bronz pervane çaldığı iddia edildi.

AKSAM.COM.TR

Rusya'da eski bir donanma komutanının, yüzen müzeye dönüştürülen Sovyetlerden kalma bir destroyerden iki adet 13 tonluk bronz pervane çaldığı iddia edildi. Soygun, Rusya'nın Baltık filosu karargahına ev sahipliği yapan ağır askeri üs olarak kullanılan Kaliningrad'daki Yantar Tersanesi'nde gerçekleşti.

Aksam.com.tr'nin Daily Mail'den aktardığı habere göre, adı belirtilmeyen komutan, Bespokoynyy destroyerindeki bronz pervaneleri daha ucuz ve daha hafif bir malzemeden yapılmış olan farklı pervanelerle gizlice değiştirmek için çete kurmakla suçlanıyor.

Rus Donanması'nın Baltık Filosundaki askeri soruşturma ekibi başkanı Sergey Sharshavykh, hırsızlıkla suçlanan komutanın planıyla çalınan pervanelerin değerinin 39 milyon 135 bin 603 ruble olduğunu ifade etti.

Rus medya kuruluşu Interfax'a göre, komutanının ve suç ortaklarının isimleri açıklanmadı. Şüphelilerin 13 tonluk pervaneleri kaldırma yöntemlerine ilişkin açıklama yapılmadı.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın