Putin'den övgü dolu sözler: Türklerle çalışmak, Avrupalılarla çalışmaktan daha kolay

Putin'den övgü dolu sözler: Türklerle çalışmak, Avrupalılarla çalışmaktan daha kolay

Dünya Haberleri

16 Mayıs 2019 Perşembe 12:46 | Son Güncelleme:

Rusya Devler Başkanı Vladimir Putin, yapımı hâlâ devam eden Kuzey Akım 2 doğalgaz boru hattı projesiyle ilgili konuşurken Türk Akım'a gönderme yaptı. Putin, 'Türklerle çalışmak, Avrupalılarla çalışmaktan daha kolay. Zira Erdoğan karar alıyor ve bunu uygulamaya koyuyor' dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ile Soçi'deki görüşmesi sonrası, Rus doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak olan Kuzey Akım 2 projesine ilişkin açıklamalar yaptı.

'SENELERDİR HİÇBİR ŞEY OLMUYOR'

Putin ismini vermeden Türk Akım projesine gönderme yapıp şunları söyledi: "Türklerle çalışmak, Avrupalılarla çalışmaktan daha kolay. Zira Başkan Erdoğan karar alıyor ve bunu uygulamaya koyuyor. Avrupa söz konusu olduğundaysa burada 27 ülkenin kendi içlerinde anlaşmaya varması gerekiyor. Senelerdir tekdüze bir biçimde aynı sakızı çiğniyoruz, ancak hiçbir şey olmuyor. Doğrusu bu çok üzücü."

Rus lider şöyle devam etti: "Kendi adımıza konuşmamız gerekirse biz bu projeyi (Kuzey Akım 2) uygulamaya, sonuna kadar gitmeye hazırız. Bana öyle geliyor ki bu projeyi mantığın gerektirdiği gibi sonuca ulaştıracağız. Düşünüyorum ki bu tip projelerin uygulanması için kendi duyduğumuz ilgi galip gelecek. Elbette bu proje Avrupa'nın tümünün ekonomik menfaatlerine de uygun."

Tüm Dünya haberleri için tıklayın