Köle hashtagleri aylarca yayınlandı

Facebook üzerinden 2019 yılında Ortadoğu kökenli kadın köle ticareti yapıldığının ortaya çıkmasının ardından konuyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Köle hashtagleri aylarca yayınlandı

Wall Street Journal'ın (WSJ) yayınladığı Facebook'un şirket içi raporları, 2019 yılında BBC'nin Instagram benzeri uygulamalar üzerinden köle satıldığını ortaya çıkarmış, ardından Facebook'un, Apple'dan uygulama mağazasından çıkartılma uyarısı aldığı anlaşılmıştı. Uygulama mağazaları Apple ve Google'ın haber yayınlandıktan sonra Facebook'u uyardığı, Facebook'un da Arapça hashtagler altında aylarca izin verdiği köle ticareti sayfalarını kaldırdığı öğrenildi.

Salesforce'un CEO'su ve Time dergisinin sahibi olan teknoloji milyarderi Marc Benioff, "Facebook, Amerika ile ilgili yanlış olan her şeydir" açıklamasını yaptı. Benioff, "Facebook'un dünyayı nasıl etkilediğine bakın: siyasi süreçlerden, iklim krizine ve pandemiye tüm önemli başlıklarda sorunlar güvensizliğe dayanıyor ve bu güvensizliği sosyal medya şirketleri yaratıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın