Hedef Rusya! Almanya'dan Putin'i kızdıracak sözler!

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i kızdıracak sözlere imza attı. Scholz, Ukrayna'nın hava savunmasının daha da güçlendirilmesi çağrısında bulunurken, 'Bu nedenle Ukrayna'ya üçüncü bir Patriot hava savunma sisteminin yanı sıra IRIS-T hava savunma sistemleri, Gepard uçaksavar tankları, füzeler ve topçu mühimmatını önümüzdeki haftalarda ve aylarda teslim edeceğiz.' dedi.

Hedef Rusya! Almanya'dan Putin'i kızdıracak sözler!

AA

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'nın hava savunmasının daha da güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

SCHOLZ'DAN UKRAYNA ÇAĞRISI!

Berlin'de düzenlenen "2024 Ukrayna İyileştirme Konferansı"nın açılış konuşmasını yapan Scholz, "Bugün burada bulunan herkesten Ukrayna'nın hava savunmasını güçlendirmeye yönelik girişimimizi mümkün olan her şeyle desteklemelerini rica ediyorum." dedi.

"HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ GÜÇLENDİRİLMELİ"

Scholz, Ukrayna'yı gerektiği sürece destekleyeceklerini vurgulayarak, "Ukrayna ordusunun şu anda en acil ihtiyacı olan şey mühimmat ve silah, özellikle de hava savunması için. Bu nedenle Ukrayna'ya üçüncü bir Patriot hava savunma sisteminin yanı sıra IRIS-T hava savunma sistemleri, Gepard uçaksavar tankları, füzeler ve topçu mühimmatını önümüzdeki haftalarda ve aylarda teslim edeceğiz." diye konuştu.

"UKRAYNA'YA YAPILACAK OLAN MADDİ YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK"

Almanya ve Ukrayna arasındaki ilişkilerin hiçbir zaman bugünkü kadar yakın olmadığına işaret eden Scholz, "24 Şubat 2022'den bu yana sadece askeri destek olarak 28 milyar avro sağladık ya da taahhüt ettik. Bunu milyarlarca avroluk maddi destek takip edecek." ifadesini kullandı.

İki ülke arasında sıcak gelişme! Askerler sınırı geçti

Kremlin'in seçim yorumu: AB çoğunluğu Ukrayna yanlısı

  • Almanya Başbakanı
  • Ukrayna Hava Savunması
  • Putin Kızdıracak Sözler
Tüm Dünya haberleri için tıklayın