Fransa'dan kritik Rusya kararı: Milyarlarca avroyu dondurdular

Fransa, Rusya Merkez Bankası'nın 22 milyar avro tutarındaki varlığını dondurdu. Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Fransa'da Rus vatandaşlarına ait yaklaşık yarım milyar avro değerindeki 30 gayrimenkul varlıklarının da dondurulduğunu açıkladı.

Fransa'dan kritik Rusya kararı: Milyarlarca avroyu dondurdular

IHA

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Fransa'nın Rusya Merkez Bankası'na ait 22 milyar euro (24 milyar dolar) değerindeki varlığını dondurduğunu açıkladı.

İHA'nın haberine göre, Rusya'ya yönelik yaptırımlara bir yenisi Fransa tarafından uygulandı. Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire Fransız basınına verdiği demeçte, Fransa'nın Rusya Merkez Bankası'na ait 22 milyar avro (24 milyar dolar) değerindeki varlığını dondurduğunu bildirerek, "Rusya Merkez Bankası'nın 22 milyar avroluk varlıklarını ve Fransız finans kurumlarındaki özel kişilerin hesaplarındaki 150 milyon avroluk varlıkları dondurduk" dedi.

Le Maire ayrıca, Fransa'da Rus vatandaşlarına ait yaklaşık yarım milyar avro değerindeki 30 gayrimenkul varlıklarının da dondurulduğunu aktararak, "Toplamda, dondurduğumuz varlık değeri neredeyse 1 milyar ile 850 milyon avro arasında" dedi.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın