Aşırı sağcı adaya 'utanç kaynağısın' diye tepki gösterildi

Fransa'daki cumhurbaşkanı seçimleri devam ederken bir seçmen, oyunu kullanan aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour'a 'utanç kaynağısın' diye bağırdı.

Aşırı sağcı adaya 'utanç kaynağısın' diye tepki gösterildi

AA

Fransa'daki cumhurbaşkanı seçiminde bir seçmen, oyunu kullanan aşırı sağcı Yeniden Fetih (Reconquete) Partisi Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour'a "utanç kaynağısın" diye tepki gösterdi.

AA'nın haberine göre, Zemmour, oyunu kullanmak için başkent Paris'in 8. bölgesindeki Roquepine Spor Salonu'na geldi. Aşırı sağcı aday oyunu kullanmak için salona gireceği esnada yaklaşan bir kişi, Zemmour'a "utanç kaynağısın" diye bağırdı. Zemmour'un oy kullandığı seçim bürosu önündeki kampanya afişleri de tahrip edildi.

Seçim programında İslam, göçmen, Müslüman ve başörtü karşıtı vaatleriyle öne çıkan Zemmour, seçildiği takdirde ilk iş olarak aralarında göçmen kökenli Fransızların da olduğu 1 milyon kişiyi sınır dışı edeceğini açıklamıştı.

Kendisi de Cezayir kökenli Yahudi göçmeni olan Zemmour, Müslümanlardan, dini değerlerini bırakmalarını ve "Fransız değerlerini" benimsemelerini istiyor.

Tüm Dünya haberleri için tıklayın