Almanya Yasemin'i arıyor: Hırsızlığa yeni bir boyut kazandırdı

Almanya'da Türk asıllı Yasemin Gündoğan'ın çalıştığı para dağıtım şirketinden 8 milyon euro çalarak kayıplara karışması, ülkede gündem oldu. Alman basını haberi okurlarına 'Hırsızlığa yeni bir boyut kazandırdı' şeklinde duyururken Yasemin'in yakalanması için özel ekip kuruldu.

Almanya'nın Bremen kentinde para dağıtım şirketinde çalışan Türk asıllı bir kadının, 8 milyon euro çaldığı iddiası ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

CNN Türk'ün Bild gazetesine dayandırdığı haberinde Gündoğan'ı yakalamak için özel bir ekip kurulduğunu yazdı. Söz konusu ekibin yurtdışına kaçan kişileri yakalamakta uzman olduğunu belirtildi.

Alman polisi Türk asıllı kadının yurtdışına çıktığı ihtimali üzerinde duruyor. Gelen ilk bilgilere göre, Gündoğan'ın Türkiye'ye kaçmış olabileceği belirtiliyor.

"HIRSIZLIĞA YENİ BOYUT KAZANDIRDI"

Gündoğan, Alman basınında geniş yer buldu. Gazeteler haberi okurlarına 'Hırsızlığa yeni bir boyut kazandırdı' şeklinde duyururken Gündoğan'a yardım ettiği şüphesi ile bir kişi gözaltına alındı.

Yine Alman basınında yer alan haberlere göre, söz konusu hırsızlığın oldukça profesyonelce yapıldığına vurgu yapıldı ve 'Bu işi tek başına yapma olasılığı düşük' yorumlarına yer verildi.

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Alman basınına göre olay, 21 Mayıs'ta yaşandı. Şirkette müşterilerin sipariş ettiği paraların paketlenmesi ve güvenli nakliyesinden sorumlu olan Yasemin Gündoğan, hasta raporu aldı.

Ancak 28 yaşındaki kadından bir daha haber alınamadı. Paketlenmiş 8 milyon euro'luk banknotları ATM'lere takılacak para kasetlerine yerleştirmesi gereken Gündoğan'ın bunu yapmadığı anlaşıldı.

Gündoğan'ın olaydan sonra lüks bir minibüs kiraladığı kamera görüntüleri ile ortaya çıkmıştı.

  • Almanya Yasemin
  • Almanya Yasemin son dakika
  • Almanya Yasemin son durum
Tüm Dünya haberleri için tıklayın