ABD'den açık tehdit: İki duruma da hazırız

ABD, Ukrayna konusunda Rusya'yı uyararak diplomasiye de ekonomik yaptırımlara da hazır olduklarını ifade etti.

ABD'den açık tehdit: İki duruma da hazırız

AA

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya ile Ukrayna konusunda diplomasiye de işgal durumunda Rusya'ya ekonomik yaptırımlara da hazır olduklarını bildirdi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Beyaz Saray'daki günlük basın brifinginde, Rusya ile Ukrayna konusunda Cenevre, Brüksel ve Viyana'da yapılan görüşmeleri değerlendirdi.

ABD'nin hamlesi Putin'i çok kızdırdı: Kırmızı çizgiyi aştınız

Söz konusu görüşmelerde hem ABD'nin hem de Rusya'nın endişe konularını dile getirdiğini aktaran Sullivan, ilerleme kaydedilebilecek ya da kaydedilemeyecek alanları da açıkça dile getirdiklerini belirtti.

Sullivan, "Görüşmeler samimi ve doğrudandı. İşe yarar görüşmelerdi. Bu görüşmeler bize ve Rusya'ya üzerinde düşünülecek malzemeler verdi." dedi.

Türk SİHA'ları ile ilgili çarpıcı yorum! Kendisine hayran bıraktı

Görüşmelerin ardından müttefikleri ile sürecin nasıl devam edeceği konusunu konuşacaklarını kaydeden Sulivan, "Avrupa-Atlantik'in güvenliği ve istikrarını geliştirmek için diplomasiye hazırız. Aynı şekilde Rusya başka bir yol seçerse buna karşılık vermeye de hazırız. Ortaklarımızla Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda uygulanacak sert ekonomik yaptırımlar konusunda yoğun iş birliğimiz devam ediyor." dedi.

K. Kore'nin hipersonik füze testlerinin ardından ABD'den yaptırım hamlesi geldi

SULLİVAN, HALA İŞGAL RİSKİNİN "YÜKSEK" OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Sullivan, ABD'nin Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliğini korumak için desteğinin devam ettiğini vurgulayarak, "Rusya'ya, askeri müdahalenin bedelleri ve sonuçlarını açıkça söyledik." ifadesini kullandı.

Resmen ateşlediler! 1000 km mesafedeki hedefi vurabiliyor

Rusya ile görüşmelerin devamı için yeni bir tarih belirlenmediğine işaret eden Sullivan hem müttefikleri ile hem de Rusya ile irtibatlarının süreceğini söyledi.

Rusya'da büyük fiyasko! Su-57 teslimatı tamamlanamadı

Sullivan, ABD istihbaratının henüz Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğine ilişkin kesin bir yargıya ulaşmadığını, diğer yandan da Rusya'nın sınıra 10 binlerce asker yığdığını ve işgal riskinin "yüksek" olduğunu kaydetti

Açık açık Rusya'yı uyardı: Acı verici bir etkisi olacak

  • rusya abd son dakika
  • ABDden Rusyaya tehdit
  • ukrayna son durum
Tüm Dünya haberleri için tıklayın