ABD basını boşanma sürecinde Bill Gates'in eşine ne kadar ödediğini ortaya çıkardı

ABD basını boşanma sürecinde Bill Gates'in 27 yıllık eşi Melinda Gates'e ne kadar ödediğini ortaya çıkardı

ABD basını boşanma sürecinde Bill Gates'in eşine ne kadar ödediğini ortaya çıkardı

ABD'li milyarder Bill Gates (65) ile üç çocuğunun annesi, 27 yıllık eşi Melinda Gates (56) boşanmaya hazırlanıyor.

Hürriyet'in haberine göre Bill Gates'in 130 milyar dolarlık servetini, boşanma nedeniyle eşiyle yarıya yarıya paylaşılacağı konuşuluyor. Dünyanın en pahalı boşanması olarak gösterilen olayda Bill Gates'ten yeni bir adım geldi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Bill Gates, eşi Melinda'ya boşanma açıklamasından bu yana 3 milyar dolarlık hisse devretti.

Haber Wall Street Journal'da (WSJ) yer aldı. Ancak WSJ'nin kaynağı olan yatırım firması Cascade konu ile ilgili detay vermeyi reddetti.

Öte yandan, çift boşanma sürecini yürütmeleri için güçlü avukatlık firmalarından destek alıyor. Melinda'yı New Yorkt'an 4 avukat, Bill Gates'i ise Los Angelestan 3 avukat temsil edecek.

Boşanma ile servetin yarı yarıya bölünmesi durumunda Gates'in en zenginler listesinde dördüncü basamaktan 17nci sıraya düşmesi bekleniyor.

SKANDALLAR PEŞ PEŞE GELİYOR

Taciz ve pedofoli iddiaları ile gündeme gelen ve geçtiğimiz aylarda hapishanede hayatına son veren Jeffrey Epstein'ın Bill Gates ile olan ilişkisi bir kez daha gündemde.

New York Post'ta yer alan habere göre, Gates, kötü giden evliliğini nasıl sonlandırmak için Epstein'dan fikir istemiş.

Gates ailesine yakın adı açıklanmayan iki kaynağa dayandırılan habere göre, Epstein ve Gates 2011'den 2014'e kadar düzinelerce kez görüştü.

Aynı kaynaklara göre, bu görüşmeler Epstein'ın taciz haberleri ile gündeme gelen New York'taki dairesinde gerçekleşti.

Bu görüşmelerde Epstein'ın Bill ve Melinda Gates Vakfı'na dahil olma olasılığı hakkında da konuşulduğu öne sürüldü.

GATES'İN SÖZCÜSÜ İDDİALARI YALANLADI

Kısa sürede gündeme bomba gibi düşen bu haber sonrası Bill Gates'in sözcüsü Daily Beast'e yaptığı açıklamada iddiaları yalanladı.

Gates'in sözcüsü yaptığı açıklamada 'Bill, Epstein'dan evlilik veya başka herhangi bir şey hakkında hiçbir zaman kişisel tavsiye almadı veya talep etmedi. Bill, Melinda ya da Epstein ile olan evliliği hakkında hiçbir zaman şikayet etmedi' ifadelerine yer verdi.

İSTİFANIN NEDENİ 'YASAK İLİŞKİ' ÇIKTI

Son dönemde boşanma haberleri ile gündeme gelen Gates ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. The Wall Street Journal'in haberine göre, Gates bir kadın çalışanı ile evli olduğu dönemde ilişki yaşadı.

Aynı habere göre, Gates, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etme kararını bu ilişkinin ortaya çıkması sonrasında aldı.

Kadın çalışanın iddiayı 2019 sonunda ortaya attığı, şirketin detaylı soruşturma için bir hukuk firmasından yardım aldığı kaydedildi.

MICROSOFT'TAN AÇIKLAMA

Microsoft'tan, Associated Press ajansına e-posta yoluyla yapılan açıklamada, bir kadının, şirketin eski Üst Yöneticisi (CEO) Bill Gates ile 2000 yılından bu yana ilişki yaşadığını söylemesi üzerine, şirketin yönetim kurulu tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

  • bill gates son dakika
  • bill gates boşanıyor
  • bill gates boşanma davası
Tüm Dünya haberleri için tıklayın