Spor stilinde şıklık ve konfor zamanı

İlkbahar-yaz spor modasında rengârenk parçalar dikkatleri çekiyor. 'Sokak stili ya da şık bir kombine uyum sağlayan tasarımlarla konforunuzdan ödün vermeden spor stilinizi yükseltebilirsiniz.' diyen Comeup Marka ve Kreatif Direktörü Fatma Kaya, 'Dikişsiz, ter kokusu ve bakteri oluşumunu önleyen sürdürülebilir parçalar tercih edilmeli' önerisinde bulunuyor.

Spor stilinde şıklık ve konfor zamanı

MERVE YILMAZ ORUÇ / merve.oruc@aksam.com.tr

Spor giyim tarzı özellikle pandemi ile birlikte günlük hayatın içine daha çok dâhil olmaya başladı. Artık şık spor kıyafetler herkesin dolabının en aranan parçaları haline geldi. Spor yaparken, yolculuk sırasında ya da gezmeye giderken tercih edilen kıyafetler arasında özellikle tayt ve crop parçalar dikkat çekiyor. İlkbahar yaz koleksiyonlarının vitrinlerde yerini aldığı bu dönemde spor kıyafet alanında da hareketlilik yaşanıyor. Canlı renkler, sürdürülebilir üretim, ter ve bakteri oluşumunu engelleyen Silverplus® parçalar ve dikişsiz ürünler ön plana çıkıyor. Biz de spor giyim sektörünün yeni temsilcilerinden Comeup ile spor modasını mercek altına aldık. Comeup Marka ve Kreatif Direktörü Fatma Kaya ve Comeup Genel Müdürü Alper Türk sorularımızı yanıtladı.

Bu yılın spor modasında öne çıkan parçalar, modeller neler?

Bu yılın spor modasında konforu ve şıklığı birleştiren, dört yöne esneyebilen teknik özelliklere sahip kumaşlar, canlı renkler ve modern silüetler daha fazla vurgulanıyor. Sporun olmazsa olmazlarından tayt, sporcu sütyeni, şort, crop top, tişört ve sporcu atleti başlıca ürün gruplarını oluşturuyor. Taytlarda yüksek esneme ve toparlayıcılık özelliğine sahip kumaş yapısı tercih ediliyor. Sporcu sütyeni ve üst gruplarda fonksiyonel kullanıma uygun, spordan sokağa farklı kombinler yapılabilecek modeller kusursuz bir görünüm sağlıyor.

Spor yaparken ne tür ürünler tercih edilmeli? Önerileriniz neler?

Kumaşları ve teknik özellikleri doğal ihtiyaçlara göre dizayn edilen performans ürünlerinin tercih edilmesinden yanayız. Yaz aylarında da dilediği her an spor yapmak isteyen kullanıcılar; sporda, sokakta, özgür kılan teknik özelliklere sahip ürünleri tercih etmeli. Kalpleri, zihinleri ve bedenleri sağlıklı tutmayı hedefleyen, spor yapan kişiyi sıkmayan, hareketlerini sınırlamayan tasarımlara yönelmeli.

CANLI RENKLER ÖN PLANDA

Hangi renk tonları ön plana çıkıyor?

2022 ilkbahar/ yaz sezonu oldukça renkli. Pembe, yeşil, mavi, fuşya, kahve, sarı, lila renk tonları ön plana çıkıyor. Yaz sezonunda canlılık saçan ve güneş enerjisinin yaşattığı hislerden ilham alan bu dinamik renklerin yanı sıra siyah ve antrasit tonlar da ana renkler olarak kullanılıyor.

Dikişsiz giyim son yıllarda göze çarpıyor. Bunun avantajı nedir?

Her antrenman için kusursuz rahatlık sunarak egzersiz keyfini en yüksek seviyeye ulaştıran inovatif tasarımlar üretilmesine olanak tanıyor. Dikişsiz giyim teknolojisi, yüksek kaliteli, uzun süre kullanıma dayanıklı kumaşlarla her yöne esneyebilen bir rahatlık sağlıyor. Dikişsiz giyimle üretilen tasarımlar, spor sırasında hareket kabiliyetini en üst düzeye çıkarıyor.

Terletme ve bakteri oluşumu önemli bir konu. Bu anlamda kullanıcılar ürünleri alırken nelere dikkat etmeli?

Spor tutkunları, ürün tercih ederken koku ve bakteri oluşumu ile mücadele eden teknik ürünleri seçmeye dikkat etmeli. Söz konusu özelliği bulunduran tasarımlar ter kokusu ve bakteri oluşumu ile mücadele ederek, rahat bir kullanım sunuyor.

GÜNDEN GECEYE JOKER PARÇA: TAYT

Sadece spor yaparken değil, günlük hayatından bir parçası oldu, taytlar... Tayt modası hakkında neler söylersiniz?

Hem taytlarda hem de diğer spor kıyafetlerde trend odaklı tercihler yaparken bu ürünlerin performans özelliklerine sahip olmaları da oldukça önemli. Taytlar, sporun yanında günden geceye kullanılabilen joker bir parça. Özellikle bedeni sıkmadan toparlayıcı etki gösteren teknik kumaşlar, kusursuz silüeti yakalamamızı sağlayan tasarım ve örgü tekniklerinin kullanımı ile dolabımızın vazgeçilmezlerinden olmaya devam edecek.

Ürünlerinizi hazırlarken spor modasını takip ediyor musunuz?

Koleksiyonun ana hatlarını belirlerken moda dünyasındaki trendleri mutlaka inceliyoruz. Spor giyim alanında sezonun renklerini, öne çıkan tasarım trendlerini ve inovasyonları sıkı takip ediyoruz. Ancak Comeup koleksiyonunun, teknik özellikler açısından konforu ve performansı ön planda tutan, tasarım anlamında kullanıcıya iyi hissettiren, enerjik ve incelikli detaylar ile şıklık kazanan tasarımlardan oluşması ve kendi performans modasının devamlılığı önceliğimiz.

Ürünlerinizi hazırlarken sizin için ön planda olan kriterler nelerdir?

Birçok kriteri aynı anda tek ürüne sığdırıyoruz. Şıklık ve konfor tasarımlarımızın olmazsa olmazları. Comeup, günlük kullanım ve performans odaklı tasarımlarını üretirken, hem antrenmanlarda hem de sokakta önceliğini konfor sağlamaya veriyor. Spor tutkunları için alternatif birçok ürün sunarken, tarzına sportif şıklık katmak isteyenler için de birbirinden farklı tasarım ve renk seçeneğini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Sokak stili ya da şık bir kombine uyum sağlayan tasarımlarımızla konforunuzdan ödün vermeden spor stilinizi yükseltiyoruz.

SIFIR ATIK FELSEFESİYLE HAREKET EDİYORUZ

Kurucu Alper Türk

Comeup, Türkiye'deki spor modasına bakıldığında kendini nerede konumlandırıyor?

Comeup, kullanıcılarının spordan günlük rutine her anına eşlik edebilecek joker parçaları tasarlayarak, konforlu kullanımın trendler ile kusursuz uyumunu yakalıyor. Comeup kadın ve erkek koleksiyonları, güncel moda trendlerinin activewear ile çarpıcı birlikteliğinden doğan ürünleriyle performans modasını yeniden tanımlamayı hedefliyor. Öte yandan Comeup ürün kumaşlarını ve teknik özelliklerini aktif olmanın doğal gereksinimlerine göre dizayn ediyor. Ürünler kusursuz rahatlık sunarak egzersizinizin keyfini en yüksek seviyeye ulaştıran inovatif tasarımlara sahip.

Sizi diğer markalardan ayıran nedir?

Comeup olarak; hareketli şehir hayatına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyoruz. Ürünlerimizin yüzde 95'i dikişsiz giyim teknolojisi ile üretiliyor. Bu kadar geniş bir dikişsiz giyim koleksiyonunu bir arada sanırım ilk biz yaptık. Ayrıca dikişsiz giyimde kullanılan yeni teknikler konusunda öncüyüz. Fonksiyonel kumaşlara ve şık dizaynlara sahip tasarımlarımızla "Spordan sokağa" temasını sahipleniyoruz. Ürünlerimizin sadece sporun değil günlük dolabın da bir parçası olabileceğini ifade ediyoruz. Rahat giyim alanında dört yöne esneme özelliği ile konfor, Silverplus® özelliği ile ter kokusu ve bakteri oluşumunu önleyen ürünlerimizle öne çıkıyoruz. Uzun süre kullanılabilen dayanıklı-kaliteli ürün mottosu, sıfır atık sertifikası ile sürdürülebilirliği tüm üretim anlayışımıza entegre ediyoruz.

  • spor
  • stil
  • merve yılmaz oruç
Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın