Modaya Denizli Fashion Week imzası

Denizli Fashion Week, Özlem Süer kreatif direktörlüğünde 22 Ekim'de Laodikya Antik şehrinde, Burcu Esmersoy'un sunacağı özel bir lansman ile tüm dünyaya açılmak için gün sayıyor.

Modaya Denizli Fashion Week imzası

ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

DETGİS (Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği) projesi olan Denizli Fashion Week bu yıl 5.sezonunda dijital olarak gerçekleşecek. Usta moda tasarımcısı Özlem Süer kreatif direktörlüğünde toplamda on iki markanın yer aldığı İlkbahar / Yaz 2022 koleksiyonları, birbirinden farklı ve başarılı çekimler sonrası modaseverlerle buluşmayı bekliyor. Koleksiyon çekimleri sırasında orada bulunan biri olarak, coğrafi ve kültürel zenginliklerin, tarih ile buluşmasına şahit olmak benim için özel bir deneyim oldu.

ÖZLEM SÜER'DEN ÖZEL MESAJ

Denizli Fashion Week'in kreatif direktörlüğünü üstlenen Özlem Süer, bu etkileyici proje için şunları söylüyor:

"Bu birlikteliklerin sektörü yükselttiğine, dinamizm ve etkileşim kattığına inancım sonsuz. Proje geliştirme kabiliyeti her egzersizle daha yükselerek ideale yaklaşan noktalara çıkıyor. Lokalden globale değer yaratarak yükselen moda hareketlerinin dünyada çok örneği var. Bu değerli çabaların yanında olmak, gelmekte olan yeni nesle gönül borcumuz."

DETGİS Başkanı Mukaddes Başkaya da bu özel projelerinde, koleksiyonlarla birlikte dijital sunumlar yapmanın verdiği avantajı şu sözlerle özetliyor; "Denizli'nin tarihi, kültürel ve coğrafi zenginliklerini de ön plana çıkardığımız çekimlerle hem sektörel gücümüzü gösterirken hem de şehrimizin ve ülkemizin turizmine fayda sağlamaya çalıştık."

DENİZLİ VİTRİNİNDE KİMLER VAR?

Beş yıldır marka danışmanlığını üstlendiğim DFW'in bu yılki proje ekibinde Rönesans Fashion Management kurucusu Akif Örük koreografileri ile yine çok ses getirecek çalışmalar yaptı. Styling çalışmalarını ise İpek Saygın Örük üstlendi. Fotoğraf ve video çekim ekiplerine ise Oktay Bingöl liderlik etti.

DFW S/S 2022'de özel koleksiyonlara imza atan; Shikka, The Barine, Muteks Mutlubaşlar Tekstil, Deniz Tekstil, Gelin House Collection, Yavuz Çehre Tekstil, Aslı Tekstil, Nuba Company, Ecocotton, Little Gusto, Kayteks ve Ozan Tekstil gibi markaların tüm tasarım detaylarını, gelecek trendlere dair verilen mesajları görmek ve sizlere aktarmak için sabırsızlanıyoruz.

Çekimler sonrası DFW kreatif ekip toplantısı, Özlem Süer'in Nişantaşı'ndaki büyüleyici showroom'un da özel bir kutlama ile taçlandırıldı.

Bu tarz lokalden global platformlara açılan oluşumların bir çok gizli kahramanı var ve onların desteği ülkemize katma değer sağlayan işlerin sürekliliği için çok önemli. Bu anlamda DFW ana sponsoru İskur Group başta olmak üzere diğer önemli destekçiler DENİB (Denizli İhracatçılar Birliği), Mattex (Tekstil Makina ve Malzemeleri - Tekstil Baskı Sistemleri), Gamateks, Başbuğ Mücevher, DTO (Denizli Ticaret Odası), Deneks Lojistik, Çizgi Saç Tasarım, Akcan Tur, Tetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş, Merkezefendi Belediyesi, Sanal Fuar ve Artepera gibi önemli marka ve kuruluşları gönülden tebrik ediyorum.

  • denizli fashion week
  • özlem süer
  • mukaddes başkaya
  • modacı
Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın