Kıvanç Tatlıtuğ ile Mavi dönüşüm başladı

Şehre dönüş ile birlikte yeni sezon koleksiyonların defileleri, lansmanlar ve sosyal sorumluluk projeleri bu haftanın gündemi oldu. Mavi, geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen Jean koleksiyonunu Kıvanç Tatlıtuğ ile tanıttı. Diğer dikkat çeken organizasyon adl X Raisa Vanessa koleksiyonu ise muazzam bir defile ile 90'lar enerjisini moda severlere yaşattı.

Kıvanç Tatlıtuğ ile Mavi dönüşüm başladı

ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Bu hafta benim de katıldığım Mavi lansmanı oldukça özel ve geri dönüşüm bilinci yüksek bir içeriğe sahipti. Mavi, sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlara bir yenisini ekledi ve geri dönüştürülmüş plastik şişeler Mavi'nin 30 yıllık denim uzmanlığıyla jean haline geldi. Kıvanç Tatlıtuğ'un sözcülüğünde yayınlanan "Mavi Dönüşüm Başladı" kampanyasıyla, geri dönüşümün en yeni hali Mavi Pro Sport Repreve® tanıtıldı. Atık malzemelerin jean'e dönüşmesini yaratıcı ve çarpıcı bir yaklaşımla anlatan reklam filmi, hep birlikte hareket ederek değişimin bir parçası olabileceğimize dikkat çekiyor.

Ürünleri tek tek inceledim, dönüşümün dört aşamalı hali gördüm ve dokundum. Doğal ve şık olan Mavi Pro Sport Repreve® koleksiyonu için 593 bin 750 plastik şişe geri dönüştürülmüş. Doğaya saygılı koleksiyon; her an nefes alan, nem ve ısıyı düzenleyen kumaşı, yüksek elastikiyeti sayesinde gün boyu formunu koruyan ve hareket performansını artıran teknolojisi ve dikkat çekici detaylarıyla erkeklerin yeni vazgeçilmez jean'i olacak gibi görünüyor. Başta Mavi CEO'su Cüneyt Yavuz ve ekibi olmak üzere, Kıvanç Tatlıtuğ'u da kampanyada yarattığı etki için ayrıca tebrik ediyorum.

ADL X RAİSA VANESSA 90'LAR IŞILTISI İLE KARŞIMIZDA

Türkiye'nin kadın modasında öncü perakende markalarından, adL için doğallıkla şık, feminen ve özgün görünmek isteyen kadınlara özel işler tasarlayan Raisa Vanessa, kadın ruhunu modanın kışkırtıcılığında bir koleksiyonla buluşturup, unutulmayacak bir defileye imza attı. Defilenin mekan seçimi, koleksiyon ilhamı ve kreatif dokunuşların dengesi yapılan show'da tüm moda severlere etkileyici bir şekilde yansıtıldı.

Raisa Vanessa'nın güçlü kadın ruhunun feminen çizgileriyle adL'nin renkli ve canlı dünyasının yeniden yorumlandığı adL x Raisa Vanessa koleksiyonu ile sezonun enerjisini yeniden yükseltiyor. 90'ların ışıltısını, geçmişten ilham alan renk paletleri, geleceğin formlarına aktaran tasarımlarıyla zamansız bir yolculuğa çıkarmış... Defileyi izlerken, birbirinden başarılı tasarımlara yapılan stil dokunuşları ve döneme ait müziklerin de etkisi ile konsept çok doğru çalışmış diye düşündüm ve takdir ettim.

Yaşanan monotonluğu, enerjik, parıltılı ve umut dolu bir sezonu müjdeleyen renkli tasarımlarıyla yıkan adL x Raisa Vanessa koleksiyonu; çizgili ve ekoselerde yer alan gösterişli düğme detaylar, feminen aynı zamanda güçlü bir tarz sunan pantolon ve bluzlar, neon renkli parçaların birleşimi ve fırfırların gücüyle birleşen elbise ve alt üst parçalar, sade tasarımların parlak kumaşların kullanımıyla canlılık katıyor. Her kadının, dans ederken içinde ışıl ışıl parlayacağı tasarımlar ise koleksiyonun hayata ışıltı katan parçaları arasında yerini alacağına eminim.

Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda gerçekleşen defileye ev sahipliği yapan Adil Işık Group Başkan Yardımcısı ve Tasarım Ekibi Direktörü Zehra Işık "adL olarak kadınların ruhuna dokunan ve onların her anına eşlik eden tasarımlar sunan bir marka olarak bu koleksiyonu yine onlara ithaf etmekten mutluyuz." Dedi. Işık, kadının özgür ruhuna her zaman hitap eden ve özgünlükle buluşturan Raisa Vanessa ile bu iş birliğini yapmanın ise son derece gurur verici olduğunu söyledi.

Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın