Heyecan veren tasarım yarışması Denib Design 2022 'Zamansız Yolculuk' temasıyla başlıyor...

Ülkemizin lokomotif sektörlerinden Tekstil, moda ve perakende her geçen yıl daha da güçleniyor ve global marka değerini arttırıyor. Bir çok inovatif, kreatif ve arge çalışmaları farklı projeler ile karşımıza çıkıyor. Bu tarz çalışmaların vitrininde hiç şüphesiz tasarım skalasını yükselten projeler yer almak. Benimde özel ilgi alanım ve destekçisi olduğum tasarım yarışmaları sektörümüzü oldukça beslemekte. Alanında fark yaratan ve heyecan veren bir yarışma duyurusunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Heyecan veren tasarım yarışması Denib Design 2022 'Zamansız Yolculuk' temasıyla başlıyor...

ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

DENIB DESIGN 2022

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), T.C Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde, geleceğin tasarımcılarını ev ve banyo tekstili sektörü ile buluşturmak için çalışmalarına başladı. Ev ve banyo tekstili sektöründe yeni tasarımcılar yetiştirilmesine teşvik etmek, Denizli'nin yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak için DENİB özel bir misyon üstleniyor. Denizli'nin marka ve tasarım merkezi olması hedefiyle yola çıkarak düzenlenen DENİB DESIGN Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması'nın 2.si için tema belirlendi ve süreç başlatıldı. Zamansız Yolculuk temasının başvuruları için kurumun resmî sitesi www.denibdesign.org ve @denibyarisma hesaplarından katılım şartlarını ve detayları incelenebilir.

27 Ekim 2022 tarihinde Denizli Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek final ve ödül töreninin hazırlıklarına başlandı. Yarışma başvuru duyurusu birçok üniversitede fiziksel ve online tanıtımlar ile yapılacak. Jüri heyetinde sektörden birbirinden başarılı; moda tasarımcıları, akademisyenler, marka yöneticileri, iş insanları ve basın mensubu isimler yer alacak. Bende kişisel sosyal medya hesaplarımda katılımı arttırmak için yarışmaya dair paylaşımlar yaparak destek vereceğim.

DENIB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu:

"Ülkemizin en önemli ihracatçı kentleri arasında olan ilimiz Denizli'de, bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışmamızın duyurusunu yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Denizli İhracatçılar Birliği olarak Ar-Ge ve inovasyonun öneminin farkındayız. Bu noktada, ihracatçılar olarak bizlere de önemli görevler düşüyor. Katma değerli üretimin rekabet dünyasında güçlü bir avantaj sunduğunu her seferinde bir kez daha deneyimliyoruz. Bugün değişen ve dönüşen ticaret ekosisteminde çok üretmek değil, yaratıcılık katarak üretmek daha önemli hale geldi. Amacımız Denizli'yi tasarım merkezi haline getirmek. Ev tekstili ve banyo tekstili kategorilerinin bulunduğu etkinliğimizde öğrencilerden toplamda 14 finalistimiz olacak. Başvuru yapacak tüm adaylarımıza özel deneyimler ve anılar biriktirecekleri profesyonel bir platform hazırlıyoruz. Katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum."

Para ödülü ve yurt dışı eğitimine başvuru imkânı

Zamansız Yolculuk temasıyla düzenlenen yarışma, 2 kategori olarak; ev tekstili ve banyo tekstili alanında planlandı. Her kategorinin finalinde 7 öğrenci yer alacak. Toplamda finale kalan 14 finalist 14 tekstil firmasıyla eşleştirilerek üretimlerini gerçekleştirilecek.

2 kategoride değerlendirmeye tabi tutulacak tasarımlar arasından derece giren isimler belirlenecek. Genç tasarımcıları sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada para ödülü olarak; 2 birinciye 40'ar bin TL, 2 ikinciye 20'şer bin TL, 2 üçüncüye ise 10'ar bin TL olacak. Ayrıca dereceye giren finalistlere, yurt dışında tasarım bursuna (Ticaret Bakanlığımızca uygun bulunduğu takdirde) başvurma imkânı sağlanacak.

  • moda
  • tasarım
  • ümit temurçin
Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın