Çocuklar sanatla AKM'de buluşacak

Kültür sanatın İstanbul'daki kalbi Atatürk Kültür Merkezi (AKM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 18-23 Nisan 2022 tarihleri arasında 'Çocuk Sanat Festivali'ne ev sahipliği yapacak.

Çocuklar sanatla AKM'de buluşacak

Çocukların öğrenirken eğleneceği birbirinden farklı atölyeler, sergiler, çocuk filmleri, çocuk tiyatroları, konserler, dev piyano, TRT Çocuk'un en sevilen çizgi dizilerinin maskotları 1 hafta boyunca AKM'de çocuklarla buluşacak. Festival, her gün 11.00-17.00 saatleri arasında çeşitli etkinlikler ile tüm çocuklara 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatacak.

18 Nisan günü başlayacak olan festivalde İstanbul Devlet Opera Balesi Müdürlüğü'nün Türkiye genelindeki çocuklara yaptığı çağrıyla gerçekleştirdiği 9. Ulusal Resim Yarışması'na katılan resimlerin görülebileceği sergi açılacak. Festival kapsamında fotoğraf eğitimi alacak olan çocukların AKM'nin farklı bölümlerinden çektiği fotoğraflar "Çocukların Gözünden AKM" sergisi olarak sanatseverler ile buluşacak. Farklı etkinliklerinde olacağı programda minikler "Boyama Evi"nde özgürce yerleri, tavanları ve hatta eşyaları bile boyayabilecek. İnteraktif akvaryumda kendi çizdikleri balıkları denizde yüzdürecekler, Renklerle Dans'ta birbirinden eğlenceli müziklerle 23 Nisan coşkusunu yaşayacak. Dev piyano üzerinde dans ederek müzik yapmanın keyfine varacak olan çocuklar, Yeşilçam Sineması'nda her gün en sevdikleri çocuk filmlerini izleme fırsatı bulacak. Festival kapsamında konserler de olacak. Usta sanatçı Fatih Erkoç, 22 Nisan 17.00'de festival özelinde çocuk şarkılarından oluşan bir repertuvar ile AKM'de sahne alacak. 23 Nisan günü ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Özel Konseri'yle çocuklara unutulmaz bir kutlama yaşatacak. Aynı gün çocuklar, AKM Açıkhava Sahnesi'nde tiyatro oyunları, illüzyon şov ve Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu'yla bayramın tadını çıkaracak. Festival etkinliklerinin biletleri biletinial.com ve akmistanbul.gov.tr'den satın alınabilir.

  • atatürk kültür merkezi
  • çocuk
  • sanat
Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın