Bu hafta ne yapsak? 9 Nisan 2022 ajandası

Tiyatro, seminer, konser ve etkinlikler... Bu hafta ne yapsak diyenlere işte 9 Nisan 2022 ajandası.

Bu hafta ne yapsak" 9 Nisan 2022 ajandası

ENDER EREN / endereren@gmail.com

DİYARBAKIR'DA CITYFEST COŞKUSU

Şehrin en eğlenceli festivali CityFest mayıs ayında Diyarbakırlılarla Türkiye'nin sevilen sanatçılarını buluşturuyor. 10-14 Mayıs tarihlerinde Kenan Doğulu, Mabel Matiz, Buray, Duman, mor ve ötesi şarkılarıyla baharı karşılayacak. 10 Mayıs'ta Diyarbakır Stadyumu'nda Kenan Doğulu ile başlayacak konserler, 11 Mayıs Çarşamba Duman, 12 Mayıs Perşembe Mabel Matiz, 13 Mayıs Cuma Buray, 14 Mayıs Cumartesi mor ve ötesi ile devam edecek. Sanatçılar muhteşem performanslarıyla CityFest'te eğlenceyi ikiye katlayacak.

PETER PAN MÜZİKALİ BAŞLIYOR

Türkiye'nin en uzun soluklu çocuk tiyatrosu olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, 50'nci yılında, Türkiye'nin öncü ve yenilikçi sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliği ile hazırlanan "Peter Pan ve Varolmayan Ülke" müzikalini izleyicilerle buluşturuyor. Yıl boyu devam edecek müzikal 23 Nisan'dan itibaren Zorlu PSM'de sahnelenmeye başlayacak. "Peter Pan ve Varolmayan Ülke" müzikalinin nisan ve mayıs aylarındaki gösterimleri için

biletler www.passo.com.tr'de satışa sunuldu.

YADA SUSHİ GALATAPORT'TA

2013 yılından bu yana, sade, rahat, Uzak Doğu esintilerinin kendini hissettirdiği ambiyansı ve ezber bozan sushileri ile Uzak Doğu mutfağı severlerin müdavimi olduğu Yada Sushi, lezzet ağını genişletiyor. İkinci şubesini gastronominin yeni adresi Galataport İstanbul'da açan Yada Sushi, rahat ve enerji dolu atmosferi ile misafirlerini ağırlıyor.

MABEL MATİZ'DEN YENİ: KAVŞAKLAR

Türk müziğine getirdiği yeni solukla, döneminin en etkili ve üretken isimlerinden biri haline gelen müzisyen Mabel Matiz, heyecanla beklenen 5. solo albümünden "Kavşaklar"ı tekli olarak dinleyicisiyle buluşturdu. Sözü ve müziği kedisine, aranjmanı Alaca'ya ait olan "Kavşaklar", makam müziği ve urban-pop'u harmanlayarak etkileyici bir sound örneği sunuyor.

VADİ'NİN AÇILIŞI DUMAN'DAN

Atlantis Yapım, SM Production ve Vadistanbul iş birliğiyle hayata geçirilen Turkcell Vadi, şehrin en iyi etkinliklerini sanatseverlere sunmaya nisan ayında da devam ediyor. Türkiye'nin en yeni ve en genç açık hava sahnesi Turkcell Vadi'nin açılış konserlerinde, Türkiye'nin en sevilen grupları Duman 16 Nisan Cumartesi, Yüzyüzeyken Konuşuruz ise 24 Nisan Pazar günü sevenleriyle buluşacak.

ARKKİ SAKIP SABANCI MÜZESİ'NDE!

Finlandiya temelli "Arkki" tasarım atölyeleri, 6-11 yaş aralığındaki çocukları, ara tatil boyunca mimarlık ve tasarım yoluyla inovatif becerilerini geliştirmeleri için Kuzguncuk İskelesi ve Sakıp Sabancı Müzesi'ne davet ediyor!

Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın