Bu hafta ne yapsak? 14 Mayıs 2022 ajandası

Tiyatro, seminer, konser ve etkinlikler... Bu hafta ne yapsak diyenlere işte 14 Mayıs 2022 ajandası.

Bu hafta ne yapsak" 14 Mayıs 2022 ajandası

ENDER EREN / endereren@gmail.com

"İSTANBUL ZAMANSIZ" GALERİ ARK'TA

Günümüz fotoğraf sanatının önemli temsilcileri arasında sayılan Timurtaş Onan'ın, "İstanbul Zamansız" adlı sergisi, aynı isimli yeni kitabının sunumu ile birlikte 12 Mayıs'ta Galeri Ark'ta izleyiciyle buluşuyor. "İstanbul Her Şeye Rağmen" ve "İstanbul Bir Garip Şehir" kitaplarının ardından 2022 yılının mayısında yayımladığı "İstanbul Zamansız" isimli kitabı, İstanbul üzerine beş kitaplık bir serinin üçüncüsü; Onan'ın sergisi bu son kitabından seçilmiş ve sınırlı sayıda basılmış fotoğraflardan oluşuyor.

ŞEHRİN ORTASINDA, KONFORU YAŞAYIN

Bir alışkanlık olmaktan ziyade, gündelik hayatın karmaşasından uzaklaşmak ve deneyimlediği her lezzetten keyif almak isteyenlere benzersiz bir konfor sunabilmek amacıyla hizmet veren AliBaba, misafirlerini birbirinden leziz tatlarını deneyimlemeye davet ediyor. Yıllara meydan okuyan tecrübesi ve zengin menüsü ile hizmet veren AliBaba, misafirlerini ev konforunda ağırlıyor.

TÜRK KAHVESİ HOLLYWOOD'DA

Dünya'nın ilk kahve pişirme tekniği olan Türk kahvesinin tanıtımı için Turkish Coffee Lady Vakfı tarafından hazırlanan "Başlangıç: Anadolu'nun Türk Kahvesi Öyküleri" belgeseli 'Türk Mutfağı Haftası'nda Los Angeles ve San Diego'da gerçekleşecek kapsamlı etkinliklerle tanıtılacak. Belgesel ile 500 yıllık kültürel mirasımız Türk kahvesinin gastronomik değerinin ve tarihsel öneminin bilinirliğinin arttırılması hedefleniyor. Lansman 20 Mayıs'ta Los Angeles Başkonsolosluğu'nda gerçekleşecek.

İSTANBUL HAYRANI 'BRAZZAVILLE' BLIND SAHNESİ'NDE

İstanbul'un büyük bir hayranı olan, ona şarkılar yazan ve sevgisinin karşılığını da geniş bir hayran kitlesi ile alan ABD'li indie pop/ rock grubu Brazzaville, uzun bir aradan sonra İstanbul'a geliyor. Ekip, 14 Mayıs Cumartesi gecesi Asmalımescit'in en yeni konser mekanı BLIND'da sahne alacak. Konser biletleri çarşamba günü satışta!

GEDİK SANAT'IN YENİ DİJİTAL PROJESİ " MOZAİK"

Gedik Sanat ülkemizde çalışmalarını sürdüren Oda Müziği topluluklarını desteklemek ve yeni eserler ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla dijital projeler oluşturmaya devam ediyor. 16 Mayıs itibariyle yedi gün boyunca her akşam saat 21.00'da Gedik Sanat ve Gedik Üniversitesi Youtube Kanalı'nda eşzamanlı yayınlanacak eserlerin ilk gösterimleri yapılacak.

İBRAHİM MAALOUF, PARKORMAN'DA

Lübnan asıllı Fransız trompet virtüözü İbrahim Maalouf, 29 Haziran'da Parkorman'a konuk oluyor! Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, 29 Haziran'da Pozitif ve Pasión Turca iş birliğiyle Parkorman'da müzikseverlerle buluşacak.

  • bu hafta ne yapsak
  • etkinlik
  • ender eren
Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın