Bayram kombinleri hazır mı?

Kurban Bayramı'nın yaz ayına denk gelmesi bizi o klasik bayram stilleri yerine daha renkli ve konforlu stillerde giyinmeye yönlendiriyor. Seçimlerinizde veya düşündüğünüz kombinler de renklerin gücünü kullanın ve daha enerjik stiller belirleyin.

ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Kurban Bayramı'nda aile büyüklerimiz ile birlikte dini görevlerimizden birini yerine getireceğiz. Çocuklarımızı da bir yandan tatile çıkma diğer yandan bayramlık kıyafetlerini giyme heyecanı sardı diye düşünüyorum.

Normalleşme sürecinin daha da rahatladığı şu günlerde, morallerimiz bayram tatilinin de gelmesi ile oldukça yükseldi. Peki bayramlıklarınız ne durumda? Yani alışveriş yapıldı mı yoksa gardırobunuzdan mı seçimler yapacaksınız? İmkânınız nasıl el veriyorsa versin hiç fark etmez. Önlemli olan, evimizde çekirdek ailemizle de birlikte olsak da özenli giyinip kendimizi iyi hissetmemiz. Tekstil ve moda markalarında yazlık koleksiyonlarda indirimler de başladı. Yani zamanlama, bilinçli ve ekonomik bir alışveriş yapmak için oldukça doğru. Tedbirleri elden bırakmadan sosyal adaptasyon dönemimizi renkli kılmak için özenli giyinmek oldukça önemli. Hâl böyle olunca ben de bayram için size bazı öneriler sunmak istedim.

ALIŞVERİŞ VE HAZIRLIK AŞAMASI TÜYOLARI

Bayram alışverişi öncesi gardırobumuzda bir envanter size avantaj sağlayacaktır. Örneğin, hiç kullanmadığınız bir gömleğinizi tamamlayacağını düşündüğünüz bir etek ya da pantolonu alışveriş listenize ekleyebilirsiniz.

Kurban Bayramı'nın yaz ayına denk gelmesi bizi o klasik bayram stilleri yerine daha renkli ve konforlu stillerde giyinmeye yönlendiriyor. Seçimlerinizde veya düşündüğünüz kombinler de renklerin gücünü kullanın ve daha enerjik stiller belirleyin.

Bu bayramda desen seçiminde dikkat etmenizi önereceğim nokta, hayvan figürlü desenler yerine tropik bitkiler veya etnik retro desen tercihlerinde bulunun.

Hem kadınlar hem de erkekler için geniş kalıplı keten gömlekler, maksi boy elbiseler, alt üst keten takımlar oldukça trend. Bu tarz ürünleri doğal taşlı takılar ve natürel bocuklarla yapılan kolyeler ile tamamlayabilirsiniz.

Kadınlar için Helenistik model deri sandaletler ya da hasır tabanlı dolgu topuklu ayakkabılar oldukça popüler. Erkekler için ise şık makosen ayakkabılar hem şortlar hem de pantolonlarla oldukça kullanışlı. Artı konfor düşkünleri beyaz spor ayakkabıları, hemen hemen her şey ile tamamlayabilirsiniz.

Aile albümleri çok özel nostaljik fotoğraflarla hepimize bir zaman tüneli seyahati yaşatır. Peki gelecekte 2021'e dair bu alan boş mu kalacak, tabi ki hayır. Eğer onlarla beraber iseniz hep birlikte renkli ve özenli giyinip geleceğe umutla bakan aile fotoğrafları çekebilirsiniz.

Çocuklara büyüklerin kıyafet alması tabi ki güzel ama onlara bayram konseptini anlatıp, bir birey olduklarını hissettirecek bir alışveriş deneyiminde, kendi tercihleri ile bir kombin oluşturma şansı vermeniz bu bayramı unutulmaz kılabilir.

2021 yaz trend renklerinin başında; Mint yeşil, ametist orkide, mandalina kırmızısı, sarı, balkabağı turuncusu, lila, pembe, gök mavisi ve beyaz olmazsa olmaz.

Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın