adL X Raisa Vanessa Koleksiyonu baharı karşıladı

Türkiye'nin kadın modasında öncü perakende markalarından adL'nin canlı renkleri ile Raisa Vanessa'nın sıcak yazını bir araya getirdiği 2022 ilkbahar-Yaz adL X Raisa Vanessa koleksiyonu Küçükçiftlik Park'ta yapılan özel bir defile ile moda severlere geçen haftalarda tanıtıldı.

adL X Raisa Vanessa Koleksiyonu baharı karşıladı

ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

adL'nin canlı renkleri ile Raisa Vanessa'nın sıcak yazını bir araya getirdiği 2022 ilkbahar-Yaz adL X Raisa Vanessa koleksiyonu modaseverlerle buluştu. Ben de Los Angeles seyahatim öncesi bu özel defileyi canlı olarak izledim. Detaylarını merak ediyorsanız, içinizi ısıtacak, renkleri ve desenleri ile etkileyecek bu özel koleksiyonu sizler için kaleme aldım. Sınırları aşan başarılı Türk markalarımızdan adL ile moda dünyasında adından sıkça söz ettiren Raisa Vanessa'nın bir araya gelerek hazırladıkları "adL x Raisa Vanessa" koleksiyonu yaz için heyecan yarattı.

Defileyi izlerken; doğal, şık, feminen ve özgün kadınlar için tasarlanan parçalardan bir koleksiyon oluşturulduğunu hissettim. Ön plana çıkan; şifon, payet, keten ve doğal kumaşların feminenliği yansıtan detayları yorumlayarak farklılığını ortaya koyan bir koleksiyona imza atmışlar. Dinamik renklerin ön plana çıktığı koleksiyonda abiye parçaların farklı yorumlanışıyla da ayrı bir tarz yaratılmış. Sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi mayo, bikini modellerinin de yer aldığı koleksiyonda, hem plaj hem de sahilde giyilebilecek tasarımlar da göz dolduruyordu.

Yazın altın sıcağı ile denizin ferahlığını yansıtan renk paletini, mevsimin elementlerine tercüme eden tasarım seçkisi ile vücut bulan koleksiyonda; günün her saatine uygun bohem parçalar, keten şortlu takımlar, pantolon ve bluzlar, elbiseler gibi geniş seçeneklerin bu yaz da kadınlara şık, özgür ve rahat bir stil deneyim yaşatacağından hiç şüphem yok.

ZEHRA IŞIK VE TASARIMCILARIN DUYGULARI

Küçükçiftlik Park'ta koreografisi ve prodüksiyonu Uğurhan Akdeniz tarafından gerçekleştirilen defileye ev sahipliği yapan Adil Işık Group Başkan Yardımcısı ve Tasarım Ekibi Direktörü Zehra Işık; "Bahar aylarını yaşadığımız ve heyecanla beklediğimiz yaz için adL kadınına rengarenk ve ışıltılı bir koleksiyon sunmaktan son derece mutluyuz. Raisa ve Vanessa ile iş birliğimiz güçlenerek devam ediyor ve her yeni koleksiyonda kadın ruhunu daha iyi anlayan, ona dokunan tasarımlara ulaşmak son derece gurur verici" diyor.

adL x Raisa Vanessa koleksiyonu ile güneşin altın sıcağını hissettiren Raisa Sason ve Vanessa Sason ise; "Yazın canlı ruhunu, adL'nin renkli dünyası ile buluşturduğumuz, Raisa Vanessa'nın özgün dilini adL'nin rengarenk paleti ile anlattığımız bu koleksiyonla yine adL ile olmaktan son derece mutluyuz" sözleriyle heyecanını paylaşıyor.

Son olarak belirtmem gerekiyor ki yapılan defile uluslararası boyutta başarılı ve takdiri fazlasıyla hak ediyordu. Özellikle mekan seçimi, alan giydirmeleri, podyumda konumlandırılan dev dekoratif deniz kabuğunun altın yorumlanışı beni ayrıca bir vitrin tasarımcısı olarak etkiledi. Zaten biz dekor tasarımcılarının koleksiyonlar ile paralel kreatif çalışmalar üretmesi işimizin başarı kodlarından birisidir. Sektörümüzde bu tarz projelerin farklı versiyonlarla, marka gücü ve tasarımcı vizyonunun bir arada olduğu, tasarıma değer katan işlerin artmasını ümit ediyorum.

  • raisa vanessa
  • ümit temurçin
Tüm Cumartesi haberleri için tıklayın