• 25 Ağustos 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 25 Ağustos 2019 Pazar 09:34

SPOR YAZARLARI

Mustafa Sapmaz

Geleceğe ilk adım

Fenerbahçe’nin yediği gol, takım olarak kötü savunma yaptıkları için yedikleri bir gol değildi. Jailson’un yanlış pozisyon aldığı için bireysel hatadan yediği bir goldü. Defans dörtlüsünün üçünün ideal oyuncularının olmadığı bir takıma göre iyi takım savunması yaptılar. Organize atak yaptılar. Pozisyonunda olmayan oyuncularının dezavantajını yaşadı. Özellikle Crivelli, Jailson’un üzerine oynadığı her an fiziksel olarak üstünlük sağladı.

Fenerbahçe geçen sezon hiç olmadığı kadar organize bir takım görüntüsündeydi. Yenik durumdayken bile olumlu bir futbol oynadı. Topu hızlı çevirdi. Boş alanları değerlendirdi. Ofsayttan attığı gol, Vedat Muriqi’nin direğe takıldığı pozisyon ve yediği golden önce Deniz ile yarattığı atak bu olumlu oyunun meyveleriydi. Sorunları bitiricilikteydi.

Okan Buruk, rakibinin defansında yaşadığı krizi değerlendirmek için ofansif bir takım kurmuş. Onlar da top kendilerindeyken bunun avantajını kullandılar.

Daha az topa sahip olmalarına karşın, topu sahip olduklarında direkt hücumlarla Fenerbahçe defansını zorladılar.

Eğer puan kaybetse dahi Fenerbahçe gelecek için ışık veren futboluyla parlayacaktı. Savunmasının ideal oyuncularından kurulu olmadığı maçta, Başakşehir takımın durumunun ne olduğunu görmek için ciddi bir rakipti. Fenerbahçe başından sonuna çok iyi oynayarak, takım savunmasında iyi görüntü vererek, üstelik uzatmalarda maçı çevirerek geleceğe daha güvenli bir adım attı. Bu maç sezonun kilit maçı olarak hatırlanacak.

Son olarak geçen hafta futboluyla parlayan Emre Belözoğlu’nun yerini bu hafta, sağ bekte oynayan Ozan Tufan aldı. Mükemmel oynadı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Galatasaray final takımıdır
Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Sonuna kadar varım
Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Garip işler!
Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Terim faktörü
Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Enerjileri yükseldi
Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Acemice eşlik!
Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021