• 23 Mayıs 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 23 Mayıs 2022 Pazartesi 07:00

SPOR YAZARLARI

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

Şampiyon Trabzonspor'un futbolcusu, teknik heyet ve yönetimini kutladık günlerdir. Ama bazı güzel detaylar var. Hep gündemde tutulmalı ki, geleceğe de ışık tutsun, yol haritası olsun hepimize...

Bu sezon Trabzonspor'un yanı sıra, Trabzonsporlular da şampiyon oldu kesinlikle. Şöyle ki; malumunuz, silah sevdalısıdır Karadeniz insanı. Yıllarca yorgun mermi çok can aldı bu bölgede. Ama yüzbinlerin stat ve alanlarda, milyonların da köylerinde, mahallelerinde katıldığı şampiyonluk kutlamalarında korkulan olmadı, taraftarlar hiç silah kullanmadı, sadece eğlendi.

Bunun yanında 7'den 70'e, kadın-erkek birlikte horon oynadı, kolbastı ile coştu. Metrekareye, birbirini tanıyamayan 3-4 kişinin düştüğü ortamda tek bir kavga, taşkınlık ve taciz yaşanmadı. Her şey dostça, kardeşçe yaşandı bitti. Muhteşem görsel şölenin yanı sıra mükemmel bir kutlama dersi verdi taraftarlar herkese.

Bir de; sporda gerginliği tırmandıranların çoğaldığı ortamda, iki kare fotoğraf var ki, yüreğimizi ısıttı gerçekten: Bir tanesi Uğurcan ve Abdülkadir Ömür'ün Yunanistan bayrağını, Siopis ve Bakasetas'ın da Türk bayrağını tutarken verdikleri poz. Diğeri de Trabzonspor'un geçen haftaki Altay maçını izleyen, Yenikapı'daki kutlamalara katılan, bordo-mavililerin arasına giren Fenerbahçe formalı kadınlar... Hiçbir olumsuzluk yaşanmadı...

Bu iki fotoğraf ders olsun. Futbol güzeldir, güzelleştirir, birleştirir fotoğrafl arıydı onlar... Ve Trabzonspor adına muhteşem geçen sezonun son haftası... Başakşehir maçı vardı dün.

Geçen haftaki Altay maçında, muhtemelen kişisel-takım istatistikleri düşünülerek gençlere şans verilmemesini eleştirmiştim.

Ama bu kez durum farklı; Başakşehir ve Alanyaspor, Avrupa bileti almak için yarışırken, Trabzonspor'un bu maça revizyonla çıkması eleştiri konusu olurdu bence. O iki takımın kendi kaderini, iyi oynayarak belirlemesini istedi belli ki Abdullah Avcı ve en güçlü 11'iyle çıktı bu maça. Sadece, futbolcuların halen şampiyonluk keyfini yaşadığını, tatil moduna girdiklerini hesap edemedi belli ki. Başakşehir'in galibiyete ihtiyacı vardı, ilk yarıdaki iyi oyunu bile yetti zaten, ikinci yarıda skoru korudu sadece.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

16 Mayıs 2022 Pazartesi

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Bir tarafta 4 kişinin 1 kişilik performansı ama diğer tarafta!

DİĞER YAZARLAR

Giderayak sürpriz
Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Şimdilik güle güle
Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Danışmanlar niye var?!
Alen Markaryan

Danışmanlar niye var?!

21.06.2022

Ne haber netekim yine geldi kasket!
Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Doğrular ve festival
Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!
Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022