• 8 Mayıs 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 8 Mayıs 2022 Pazar 07:00

SPOR YAZARLARI

Aydın Türkmen

Sezon özeti gibi

Sezonun en amaçsız, en ruhsuz maçlarından birini izledik dün gece... Özellikle Galatasaray açısından koca bir sezonun özeti gibiydi maç. İlk yarının belirli bir kısmındaki başarılı ön alan baskısını bir kenara koyarsak, top kendinde iken Muslera ile stoperler arasında top döndürerek oyun kurmaya çalışan, top rakipte iken de göbekteki 'kara delik' nedeniyle savunma kurgusu çabucak dağılan bir takım vardı yine.

Herhalde bu sezona iddialı başlayan takımlar arasında Galatasaray'ın ortadaki üçlüsü kadar zayıf bir üçlüye sahip takım yoktur. Sarı Kırmızılılar ile dün 100'üncü maçına çıkan Taylan yine en kötü performanslarından birini sergiledi, çok kritik top hataları yaptı.

Berkan desen öyle... Torrent onun enerjisini daha efektif kullanmak için ön alana yakın oynatıyor ama, futbol enerjiyle bitmiyor. Şut çekme cesareti olmayan, çevre kontrolü ve kreatif özellikleri zayıf olan Berkan sahada bal yapmayan arıya dönüşüyor. Cicaldau ise tam bir hayal kırıklığı... Anlayacağınız Boey ve Babel'li sağ kanat organizasyonları olmasa takımın ileri gideceği yoktu!

Başakşehir, ilk yarıdaki bu handikapları görmüş olacak ki, ikinci yarıya defansını daha da ileri çıkararak baskıyla başladı. Orta sahayı daha çabuk geçip etkili pozisyonlar buldu. O anlarda Muslera'nın yüksek konsantrasyonu sezonun 15. mağlubiyetinin önüne geçti

Her şeye rağmen Muslera'yla birlikte sahada Boey, Nelsson ve Alpaslan etkili gözüken isimlerdi. Torrent ise ayrı bir parantezi hak ediyor! Şampiyonun belli olduğu, hedeflerin kalmadığı bir haftada sahaya yine genç oyuncuları sürme cesaretini gösteremedi. Rakibi Galatasaray'ın karşısına 16 yaşındaki savunmacıyla çıkarken o bırakın alt yapıdan oyuncuyu kadroya almayı, Morutan ve Barış Alper Yılmaz'ı son dakikalara kadar kenarda oturttu.

Dediğim gibi 'anlamsız', 'ruhsuz' bir maçtı! Taraftarın "Bari genç oyuncular takıma adapte olsun" beklentisinin boşa çıktığı, Galatasaray'ın gelecek sezon kurgusuna dair olumlu adımların ötelendiği bir maç olarak kayda geçti... Hepsi bu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Mayıs 2022 Cumartesi

Giderayak sürpriz

17 Mayıs 2022 Salı

Çileye veda

8 Mayıs 2022 Pazar

Sezon özeti gibi

DİĞER YAZARLAR

Giderayak sürpriz
Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Şimdilik güle güle
Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Danışmanlar niye var?!
Alen Markaryan

Danışmanlar niye var?!

21.06.2022

Ne haber netekim yine geldi kasket!
Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Doğrular ve festival
Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!
Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022