Vicdansız çete lideri! İşlediği cinayeti çocuğa yıkmış

Çökertilen çetenin kirli planları deşifre oldu. Elebaşının cinayetten tutuklandığı, adamlarının ise bir çocuğu ailesiyle tehdit edip şiddet uygulayarak suçu üstlenmesini sağladıkları ortaya çıktı.

SONER KAN

Adana’da silah kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti yapan çete, 8 aylık takibin ardından çökertildi. Aralarında 1’i komiser 13 polisin de olduğu 61 şüpheli gözaltına alındı. Organize suç örgütünün lideri Murat Takak’ın da aralarında bulunduğu 9’u polis 41 kişi tutuklandı. Soruşturmada çarpıcı detaylara da ulaşıldı. Elebaşı Takak’ın, geçen yıl 5 Mayıs’ta uyuşturucu satışından gelen paranın azalmasından sorumlu tuttuğu Mehmet Ali Seyhan’ı öldürdüğü için tutuklandığı öğrenildi.

DUVARDA ÖLÜM TEHDİDİ

Çetenin, 17 yaşındaki A.B.’den suçu üstlenmesini, istediği, başta bunu kabul etmeyen çocuğun ailesiyle tehdit edilip şiddet gördüğü ortaya çıktı. Evinin duvarına ‘kan davalısı’ yazılan A.B.’nin, öldürülmek ve ailesine zarar verilmesinden korktuğu için suçu üstlendiği, böylece Murat Takak’ın cezaevinden çıkıp örgütü yönetmeye devam ettiği saptandı. 

 VARDİYALI TORBACILAR 

Çeteye bağlı sokakta uyuşturucu satanların 12 saatlik vardiya sistemine göre çalıştığı, iki kuzenin sırf belirlenen saati geçirdiği için çıkan tartışma sonucunda birbirlerini bıçaklayıp yaraladığı öğrenildi. 

SİLAHLARI PARA İÇİN SAKLAMIŞ

Gözaltına alınan tek kadın çete üyesi G.T.’nin, para karşılığı cinayet ve yaralama suçlarında kullanılan silahları evinde sakladığı ve ailesini bu ‘kara para’ ile geçindirdiği ortaya çıktı. G.T., adli kontrolle serbest kaldı. 

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın