Van Kedisi Villası'nı 2 ayda 30 bin kişi ziyaret etti

Farklı göz renkleri ve bembeyaz tüyleriyle ünü ülke sınırlarını aşan Van kedilerine, koruma altında oldukları mekanda özenle bakılıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre kapalı olan 'Van Kedisi Villası', 1 Haziran'da normalleşme sürecine girilmesiyle yeniden ziyarete açıldı. Türkiye'nin birçok kentinden Van'a gelenler, ziyaretçisi eksik olmayan 'Van Kedisi Villası'nı görmeden dönmüyor.

Van Kedisi Villası'nı 2 ayda 30 bin kişi ziyaret etti

DHA

Dünyaca ünlü Van kedilerinin en güzel bireyleri Van'daki 'Van Kedisi Villası'nda ziyaretçilerini ağırlıyor. Hazirandan bu yana 'Van Kedi Villası'nı 30 bin kişi ziyaret etti.

DHA'nın haberine göre, Van Kedisi Villası'nın sorumlusu Mehmet Bayır, pandemi tedbirleri kapsamında bir süre kapalı tutulan merkezde "Ziyaretçiler Van kedilerini özlediklerini belirtiyor." dedi.

Bayır şöyle konuştu:

Normalleşme süreciyle ziyaretçi sayımızda artış oldu. Van'a gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz, uğramadan gitmiyorlar. Merkezimizde pandemi kuralları devam ediyor. O yüzden insanlarda bir burukluk oluyor. Kedileri alıp sevemiyorlar. Umarım bu süreç en yakın zamanda biter ve insanlar geldiği zaman kedileri eskisi gibi elleriyle besleyip sevebilirler.

Özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği merkezde ziyaretçiler kedileri görüp, fotoğraf çektiriyor.

İstanbul'dan ziyarete geldiğini söyleyen Elanur Demirci, "Van'a gelmişken Van kedilerini görelim dedik. Çok tatlılar, internetten göründüğü gibi değil daha da güzeller. Kedilerin ayrı ayrı doğum odaları, oyun alanları gibi birçok imkanları var. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer" dedi.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın