Midedeki kol saati röntgende böyle çıktı

Midedeki kol saati röntgende böyle çıktı
Son Güncelleme:

Van'ın Özalp ilçesinde yaşayan ve yutkunamama, aşırı mide ağrısı, halsizlik şikâyetiyle hastaneye başvuran gencin midesinde kol saati olduğu belirlendi.

Psikolojik sorunları bulunduğu öğrenilen 22 yaşındaki Erhan Özbilir, mide rahatsızlığı nedeniyle yakınları tarafından Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Özbilir, yapılan ilk müdahalenin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne sevk edildi. Ultrason ve röntgen filmi çekilen Özbilir'in endoskopi muayenesinde midesinde bir kol saati ve iki metal parçası olduğu belirlendi.

AMELİYAT OLACAK

YYÜ Genel Cerrahi Bölümü'nde görevli Dr. Tolga Kalaycı, hastanın daha önce de yaşadığı belli sorunlardan dolayı saat ve yabancı cisimler yuttuğunu ve ikinci kez aynı durumdan dolayı hastanede tedavi gördüğünü söyledi. Hastanın midesindeki cisimlerin endoskopi bölümünde çıkarılamamasından dolayı hastayı ameliyat edeceklerini belirten Kalaycı, "Çekilen röntgen ve ultrason filmlerinde cisimler net bir şekilde görülüyor. Hastanın takiplerinde bir sıkıntı yok. Midesindeki cisimler ameliyatla çıkarılacak" dedi.

Baba Cemal Özbilir ise oğlunun daha önce de saat yuttuğu için hastaneye kaldırıldığını ve saatin midesinden çıkarıldığını kaydetti. Özbilir, "Akşam midesinden sancıları başladı. Hastaneye kaldırdık ve saat yuttuğunu öğrendik" dedi. Özbilir'in midesinden 4 ay önce de kol saati, oyuncak araba ve 6 cisim çıkarıldığı öğrenildi. AA

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın