WhatsApp'ta kripto para dönemi! Bir tıkla gönderilebilecek

E-ticaret sektörüne giriş yapan WhatsApp, rotasını kripto paralara çevirdi. Şirket, uygulama üzerinden kripto para gönderme özelliğini ABD'de test etmeye başladı.

WhatsApp'ta kripto para dönemi! Bir tıkla gönderilebilecek

Shiftdelete

Mesajlaşma platformu WhatsApp, bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özelliğini duyurdu. Buna göre, artık WhatsApp uygulaması üzerinden kripto para gönderilebilecek.

Shifdelete'de yer alan habere göre, WhatsApp, uzun süredir sohbet içerisinde para gönderme özelliği için çalışmalar yapıyordu. WhatsApp Business uygulaması ile E-ticaret sektörüne de giriş yapan şirket, WhatsApp Pay'in sınırlarını genişletmişti. Şimdi de uygulama üzerinden para gönderimini yaygınlaştırmak amacıyla Novi ile yaptığı ortaklığı büyütüyor.

WhatsApp, ilk etapta Hindistan ve Brezilya'da bu özelliği kullanıma sunmuştu. Fakat yenilik, yalnızca geleneksel para birimleri için geçerliydi. Şirket, şimdi rotasını kripto paralara çevirdi ve ABD'de test etmeye başladı.

WHATSAPP, PARA GÖNDERME ÖZELLİĞİNİ ABD'DE BAŞLATIYOR

WhatsApp, sohbet içinden para gönderip almasını sağlayan pilot uygulamasını ABD sınırları içerisinde test etmeye başladı. Ülkede bugün başlayan uygulamadan şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı yararlanabilecek. Duyuruyu Novi'nin Başkanı Stephane Kasriel yaptı. Kasriel şunları söyledi:

Bugünden itibaren ABD'de sınırlı sayıda kişi Novi aracılığıyla WhatsApp kullanarak para gönderip alabilecek. Böylece kullanıcılar için ailelerine ve arkadaşlarına para göndermek, mesaj göndermek kadar kolay hale gelecek.

Uygulamada Dolar endeksli Pax Dollars (USDP) kripto para birimi kullanarak gönderim sağlanıyor. Para gönderme işlemi, WhatsApp'ın kurucu şirketi Meta tarafından yaklaşık bir buçuk ay önce başlatılan Novi dijital cüzdanı tarafından destekleniyor.

Novi, kullanıcıların hizmeti kullanarak ne sıklıkla para göndereceklerine dair herhangi bir sınırlamaya tabi olmayacaklarını belirtiyor. Ayrıca bakiyelerini korumak veya banka hesaplarına para aktarmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmayacaklarını da ekliyor.

Novi, resmi sitesinde göndermeyle ilgili ayrıntıları paylaştı. Açıklamaya göre para göndermek, sohbet içerisinde görüntü ya da belge göndermek kadar kolay olacak. Android'de ataç simgesinde, iOS'da eklenti simgesini ifade eden artı simgesinde ödeme kısmı bulunacak.

Tüm Trend haberleri için tıklayın