Twitter, Facebook'un isim değişikliği ile dalga geçtiği yeni bir paylaşım yaptı

Sosyal medya devi Twitter, Facebook'un şirket adını ‘Meta' olarak değiştirmesiyle dalga geçtiği yeni bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşım, yüz binlerce etkileşim aldı.

Twitter, Facebook'un isim değişikliği ile dalga geçtiği yeni bir paylaşım yaptı

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, kısa bir süre önce şirketin yıllık "Connect" konferansında şirket adının gerçeğe yakın sanal dünyalar oluşturma vizyonunu yansıtmak üzere 'Meta' olarak değiştirileceğini açıkladı. Yapılan değişiklik kapsamında; sosyal medya platformunun adının, 'Facebook' olarak kullanılmaya devam edileceği belirtildi. Fakat Facebook, Instagram, Oculus ve WhatsApp'ın, artık 'Meta' isimli bir şirket çatısı altında toplanacağı dile getirildi.

Yaşanan gelişmeler sonrası; rakip platform Twitter, söz konusu isim değişikliğiyle dalga geçtiği yeni bir paylaşım yaptı. Şirket, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "BÜYÜK Haber: LOL! Sadece şakaydı, hala Twitter" ifadelerine yer verdi. Yapılan paylaşım, yüz binlerce etkileşim aldı. Paylaşımı yanıtlayan isimler arasında, büyük şirketlerin de bulunduğu kaydedildi.

ZUCKERBERG, UZUN SÜREDİR FACEBOOK'U BİR 'METAVERSE' ŞİRKETİNE DÖNÜŞTÜRME HEDEFİNDEN BAHSEDİYORDU

Diğer yandan; Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, uzun süredir Facebook'u gerçeğe yakın sanal dünyalar oluşturan bir şirkete dönüştürme hedefinden bahsediyor ve buna yönelik hamleler yapıyordu. Şirket, bu yılın başlarında kendi çatısı altında gerçeğe yakın çoklu sanal dünyalar oluşturmaya adanmış bir ekip kurmuştu.

Bununla birlikte; sosyal medya devi, gelecek 5 yıl içerisinde Avrupa'da sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimleri yaratma konusunda uzman 10 bin yüksek vasıflı çalışan istihdam edeceğini duyurmuştu. Şirketin 'Ray-Ban Stories' isimli artırılmış gerçeklik gözlükleri ise Eylül ayında piyasaya sürülmüştü.

  • twitter
  • facebook
  • facebook isim değişikliği
  • facebook meta
  • meta
  • metaverse
  • twitter facebook gönderme
  • twitter gönderme
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın