TUSAŞ Genel Müdürü Kotil açıkladı: Milli Muharip Uçak İDEF'te ilk kez sergilenecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye'nin milli beka projesi Milli Muharip Uçak'ı, IDEF'te ilk kez sergileyecek. TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, IDEF hakkında, 'Ülkemizin en büyük bekâ projesi Milli Muharip Uçak'ı IDEF'te ilk kez sergileyeceğiz. Dünya kamuoyunun önemle takip ettiği MMU'yu 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkaracağız.' dedi.

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil açıkladı: Milli Muharip Uçak İDEF'te ilk kez sergilenecek

TUSAŞ, 17- 20 Ağustos 2021 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak olan Türkiye'nin en büyük savunma fuarında beka projeleri ile yer alacak.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, TUSAŞ; ANKA, AKSUNGUR, ATAK, ATAK 2, GÖKBEY, HÜRKUŞ, HÜRJET ve Türkiye'nin bekâ projesi 5'înci nesil ana muharip uçağı Milli Muharip Uçak'ı sergileyecek.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, IDEF hakkında şunları anlattı:

"Dünyamız Covid-19'un meydana geldiği 2019 Aralık ayından bugüne günlük yaşamdan, muharebe şartlarına tüm alanlarda tedbirlerin kendini hissettirdiği farklı bir döneme tanıklık ediyor.

Kendi sektörümüz özelinde baktığımız zaman havacılık ve uzay alanında üretim ve tasarımların önemli ölçüde hız kesmeden devam ettiği bir dönem yaşıyoruz.

Bu kapsamda şirketimiz, Ar-Ge faaliyetlerinden yola çıkarak geliştirdiği özgün platformlar ile dünya havacılık ekosistemine katkı sunmayı sürdürüyor.

IDEF bu gelişmelerin paylaşıldığı, ülkemizin gurur projelerinin dünya kamuoyuna tanıtıldığı önemli bir platform.

Pandemi şartları göz önüne alındığında ilk kez bu denli geniş bir fuara katılım sağlayacağımız için heyecanlıyız.

Ülkemizin en büyük bekâ projesi Milli Muharip Uçak'ı IDEF'te ilk kez sergileyeceğiz. Dünya kamuoyunun önemle takip ettiği MMU'yu 18 Mart 2023 tarihinde hangardan çıkaracağız.

  • tusaş
  • kotil
  • İDEF
  • Milli Muharip Uçak
Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın