Instagram'dan yeni düzenleme: 16 yaşın altındakiler artık 'varsayılan' kullanıcı

Instagram, genç kullanıcılara yönelik birtakım düzenlemeler de yapıyor. Artık 16 yaşından küçük olan kişilerin hesapları varsayılan olarak gizli şekilde gelecek. Çatı şirket Facebook da artık, servislerinde 18 yaş altındaki kişiler için artık internet gezinti verilerini ya da uygulama kullanımını analiz etmeyecek.

Instagram, genç kullanıcılara yönelik birtakım düzenlemeler de yapıyor. Artık 16 yaşından küçük olan kişilerin hesapları varsayılan olarak gizli şekilde gelecek. Daha sonradan kullanıcılar bunu düzenleyip hesapları herkese açık hale getirebilecek. Ama en azından herhangi bir ayar yapmayan kişilerin hesapları gizli halde kalacak.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, çatı şirket Facebook, servislerinde 18 yaş altındaki kişiler için artık internet gezinti verilerini ya da uygulama kullanımını analiz etmeyecek. Bu düzenlemelerle birlikte reklam hedeflemede de birtakım değişiklikler var.

Bunların yanı sıra Instagram, siber saldırılar karşısında güvenliği artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Birkaç hafta önce giriş seçeneklerini artıran platform, artık WhatsApp'tan gönderilen kodlarla onay işleminin tamamlanmasını sağlıyor. Ek olarak hesapların giriş etkinlikleri; doğrulaması ya da kurtarılması gibi durumlarda da bu sistemin önemi çok büyük.

Daha nezih bir ortam oluşturmak için çalışmaları sürdüren Instagram, uzun süredir nefret söylemlerine yönelik yürüttüğü program kapsamında DM kısmında sakıncalı içerikleri filtrelemek için düzeleme de yapıyor.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın