En gerçekçi insansı robot tanıtıldı | TeknoZone #12

Dünyanın en gerçekçi insansı robotu Ameca, Tesla'nın 50 dolardan satışa çıkardığı düdük, yeni Twitter CEO'sunun Türkiye paylaşımları, yılın en çok kullanılan emojisi ve daha fazlası... Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un on ikinci bölümünde teknoloji dünyasının en yeni gelişmelerini anlatıyor.

Aksam.com.tr

Doğa Yurduneri

Birleşik Krallık merkezli Engineered Arts'ın dünyanın en gerçekçi insansı robotu Ameca'yı tanıtması, teknoloji dünyasında son dönemlerin en çok öne çıkan gelişmelerinden biri oldu. Robotun oldukça gerçekçi gözüken mimikleri ve el hareketleri, sosyal medyada hızla viral hale geldi. Benzer şekilde, Twitter'ın kurucu CEO'su Jack Dorsey'nin istifası da teknoloji gündemine damgasını vurdu. İstifadan kısa bir süre sonra ise yeni CEO Parag Agrawal'ın 10 yıl önce yaptığı Türkiye paylaşımları ortaya çıktı. Bu paylaşımlar da yine öne çıkan gelişmeler arasında yer aldı.

Akşam TV Teknoloji Editörü Doğa Yurduneri, TeknoZone'un yeni bölümünde yılın en çok kullanılan emojilerinden Tesla'nın hafif ticari aracı Cybertruck'tan esinlenilerek tasarlanan bir düdüğü 50 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkarmasına kadar teknoloji dünyasının tüm yeni gelişmelerini Akşam TV izleyicileri için anlattı.

TWITTER CEO'SU JACK DORSEY İSTİFA ETTİ

Twitter CEO'su Jack Dorsey, sosyal medya hesabı üzerinden istifa ettiğini açıkladı. Jack Dorsey'in yerine şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal atandı.

YENİ TWITTER CEO'SUNUN TÜRKİYE GEZİSİNDEN YAPTIĞI PAYLAŞIMLAR ORTAYA ÇIKTI

Kurucu CEO Jack Dorsey'nin istifasının ardından Twitter'da CEO'luk koltuğuna oturan Parag Agrawal'ın 10 yıl önce yaptığı Türkiye gezisinden paylaşımları ortaya çıktı. Gün yüzüne çıkan fotoğraflardan birinin Beyoğlu'nda yer alan Galata Kulesi yanındaki bir restoranda, diğerinin ise eski bir sokak arasındaki bir çay ocağında çekildiği görüldü.

JACK DORSEY, TWITTER'DAN İSTİFA ETMESİNİN ARDINDAN SQUARE'IN ADINI DEĞİŞTİRDİ

Kısa bir süre önce kurucusu olduğu Twitter'daki CEO'luk görevinden ayrılan Jack Dorsey, diğer şirketi Square'ın adını 'Block' olarak değiştirdi. Dijital ödeme hizmetleri şirketi, yapılan hamlenin Facebook'un şirket adını 'Meta' olarak değiştirmesiyle benzer bir strateji olduğuna işaret etti.

DÜNYANIN EN GERÇEKÇİ İNSANSI ROBOTU TANITILDI: AMECA

Birleşik Krallık merkezli Engineered Arts, dünyanın en gerçekçi insansı robotunu görücüye çıkardı. 'Ameca' isimli robot, sosyal medya platformlarında hızla viral hale geldi. Geliştirilen insansı robotun, oldukça gerçekçi mimiklere ve vücut hareketlerine sahip olduğu görüldü.

TESLA, CYBERTRUCK TASARIMLI DÜDÜĞÜ 50 DOLARDAN SATIŞA ÇIKARDI

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, henüz piyasaya sürülmeyen hafif ticari araç modeli Cybertruck'tan esinlenilerek tasarlanan düdük modelini 50 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkardı. Satışa sunulan koleksiyon parçasının stoklarının, şimdiden tamamen tükendiği belirtildi.

GÜLMEKTEN YERLERE YATTIK: İŞTE 2021 YILININ EN ÇOK KULLANILAN 10 EMOJİSİ

The Unicode Consortium, 2021 yılında en çok kullanılan 10 emojiyi açıkladı. Listenin ilk sırasında, gülmekten gözünden yaş gelen yüz emojisi yer aldı. Bu yıl en az kullanılan emojilerin ise bayrak emojileri olduğu belirtildi.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın