Apple'dan dev transfer: Meta'dan kilit bir ismi bünyesine katıyor

Yakın zamanda ortaya atılan yeni iddialar, Apple'ın Meta'dan yeni bir isim transfer ettiğine işaret etti. Paylaşılan detaylara göre şirket, Meta'nın artırılmış gerçeklik biriminin halkla ilişkiler departmanının başındaki isim olan Andrea Schubert'i bünyesine kattı.

Apple'dan dev transfer: Meta'dan kilit bir ismi bünyesine katıyor

Aksam.com.tr

Çeviri: Doğa Yurduneri

Bloomberg'den Mark Gurman'ın ortaya attığı yeni iddialar, piyasaya artırılmış gerçeklik gözlüğü sürmeye hazırlanan Apple'ın Facebook'un çatı şirketi Meta'dan dev bir isim transfer ettiğine işaret etti. Paylaşılan detaylara göre; ABD merkezli teknoloji devi, Meta'nın artırılmış gerçeklik biriminin halkla ilişkiler departmanının başındaki isim olan Andrea Schubert'i bünyesine kattı. Meta'nın kendi çatısı altındaki Oculus'la birlikte akıllı gözlük pazarında lider olduğunu dile getiren Gurman, Apple'ın bu hamlesinin artırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtımı yaklaşırken oldukça mantıklı olduğunun da altını çizdi.

Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; geçmişte Meta'nın "Reality Labs" biriminde iletişim direktörlüğü görevini üstlenen Schubert, 2016'nın Mart ayından bu yana Meta'da Oculus'un iletişim biriminden sorumluydu. Şirket yöneticisi, daha önce de müşterileri arasında Facebook ve Oculus da bulunan PR ajansı OutCast'ın yöneticiliğini yürütüyordu.

APPLE'IN ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ, 2022 YA DA 2023'TE PİYASAYA SÜRÜLECEK

Diğer yandan; Apple'ın artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında, bugüne kadar birçok söylenti ortaya atıldı. Yakın zamanda paylaşılan iddialardan bir tanesi, gözlüğün iPhone veya Mac bilgisayar gibi şirket ekosistemindeki başka bir cihazla uyumlu bir biçimde çalışacağına işaret etti. Başka bir iddia ise cihazın, 3 bin dolara mal olabilecek çift 8K ekranlı bağımsız bir ürün olacağını dile getirmişti.

Benzer şekilde Gurman, şirketin artırılmış gerçeklik gözlüğünün yüksek kalite sanal gerçeklik oyunlarını oynatacağını belirtti. Bununla birlikte; şirkete yakın kaynakların birçoğu, gözlüğün 2022 ya da 2023 yılında piyasaya sürüleceğini ifade etti.

Tüm Teknoloji haberleri için tıklayın