• 3 Kasım 2021 Çarşamba 11:16
  • |
  • Son Güncelleme:

Uğurcan Çakır büyük maçlarda devleşiyor

Uğurcan Çakır'ın kaleyi koruduğu 19 derbinin sadece 4'ünü kaybeden Trabzonspor, Beşiktaş'a karşı çıktığı 6 maçta ise 1 kez yenildi. Milli file bekçisi, Vodafone Park'ta oynadığı 3 karşılaşmada da adeta devleşti. Kritik deplasmanda mağlubiyet yaşamayan yıldız eldiven, kalesine gelen 26 isabetli şutun 21'ini kurtardı. Uğurcan, cumartesi günü yine Fırtına'nın en önemli kozu olacak, müthiş performanslarına bir yenisini eklemeye çalışacak.

U%C4%9Furcan+%C3%87ak%C4%B1r+b%C3%BCy%C3%BCk+ma%C3%A7larda+devle%C5%9Fiyor

17 milyon Euro'luk tahmini piyasa değeriyle Süper Lig'in en kıymetli kalecisi olarak gösterilen Uğurcan Çakır, derbilerde bir başka oynuyor... Büyük maçlara farklı motive olan yıldız eldiven, Trabzonspor forması ile son 3 senede 19 derbiye çıktı. Karadeniz ekibi, onun kaleyi koruduğu maçların sadece 4'ünü kaybetti. Uğurcan'dan önceki 20 derbide ise Fırtına'nın tam 11 yenilgisi ve yalnızca 5 galibiyeti vardı.

46 DERBİDE 8 GALİBİYET VARDI

Milli file bekçisi ile 19 derbide 8 galibiyet alan Trabzonspor, aynı sayıda galibiyete Uğurcan Çakır öncesinde 46 derbide ulaşabilmişti. Beşiktaş , Galatasaray ve Fenerbahçe ile karşılaşılan söz konusu maçların, 7'si de beraberlikle bitti.

BEŞİKTAŞ'A DUVAR ÖRÜYOR

Adeta Trabzonspor'un kalesine geçtikten sonra hem kendi kaderini hem de takımın kötü gidişatını değiştiren Uğurcan, Beşiktaş'a ise 6 kez rakip oldu. Fırtına, bu maçlarda 1 kez yenilirken, 3 galibiyet ve 2 beraberlik aldı. Uğurcan, Vodafone Park'ta yenilgi yaşamazken, Dolmabahçe'de adeta devleşti.

YİNE ÇOK FORMDA...

Deplasmandaki 3 maçta da 7'şer kurtarışa imza atan Milli eldiven, toplamda kalesine gelen 26 isabetli şutun 21'ine izin vermedi, sadece 5 gol yedi. Son haftalarda formu yükselen Uğurcan, cumartesi günü Vodafone Park'taki müthiş performanslarına bir yenisini eklemek istiyor.

(Fanatik)