• 17 Temmuz 2021 Cumartesi 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

TFF, PSV maçı öncesi Oğulcan'ın durumunu özel olarak görüşecek

UEFA'nın, Çaykur Rizespor ile olan davası devam ettiği için oynamasına izni verdiği Oğulcan kararını, TFF de PSV maçından önce görüşüp, olumlu ya da olumsuz bir karara bağlayacak. Olumlu olursa listeye yetişecek.

AKŞAM
Şafak GÖZMEN
TFF,+PSV+ma%C3%A7%C4%B1+%C3%B6ncesi+O%C4%9Fulcan%E2%80%99%C4%B1n+durumunu+%C3%B6zel+olarak+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fecek

Rizespor ile olan sözleşmesini haksız yere bozduğu gerekçesiyle 6 müsabakadan men, 1 milyon 200 bin euro ve 506 bin TL para cezasına çarptırılan Oğulcan Çağlayan, lisansı yetişmediği için PSV Eindhoven ile oynanacak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı kadrosunda yer alamadı. TFF'nin henüz lisansını onaylamadığı Oğulcan için G.Saray yönetimi UEFA'ya başvuruda bulunup, 'Hukuki süreç henüz sonuçlanmadığı için, oynayabilir' şeklinde bir karar çıkarttı. Galatasaray, şimdi aynı kararı TFF'nin de vermesini bekliyor. Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, dün yaptığı açıklamada TFF'nin başvurunun üzerinden 4 gün geçmesine rağmen toplanmamasını eleştirdi.

TAHKİM İÇİN SÜRE KALMAYACAK

Epözdemir, "TFF'nin böylesine önemli bir konuyla ilgili olarak, özellikle bir Türk futbolcunun bir Türk kulübü adına uluslararası arenada mücadele etmesinin söz konusu olduğu bir durumda, hukuka aykırı bir şekilde yaklaşım sergilemesi kabul edilemez" dedi. Açıklamasında bu konuda yaşanan hukuki süreci tüm detaylarıyla anlatan Özdemir, kararın olumsuz olması durumunda, Tahkim Kurulu'na başvurmak için yeterli süre kalmayacağını ve ciddi bir hak ihlali yaşanacağını da iddia etti.

UEFA'NIN PARALELİNDE OLABİLİR

Türkiye Futbol Federasyonu kanadında ise konuyla ilgili hassas bir çalışma yürütülüyor. TFF Yönetim Kurulu, Oğulcan Çağlayan'ın durumunu görüşmek üzere PSV maçından önce toplanma planı yapıyor. Bu toplantının PSV maçından önce hukuki sürecin işleyeceği şekilde yapılması öngörülüyor. Zira olumlu bir karar çıkması durumunda Galatasaray, oyuncu için maçtan 1 gün öncesine kadar UEFA'ya ek liste verme ve 2 oyuncu ekleme hakkına sahip. Bu kararın UEFA'nın verdiği karar paralelinde olma ihtimali de çok güçlü görünüyor

Fatih Terim beklemede

Fatih Terim, Oğulcan Çağlayan konusunda TFF'nin kararını bekliyor. TFF, kararı olumlu çıkarsa tecrübeli çalıştırıcı, Oğulcan'ı kadroya dahil edecek.