• 22 Kasım 2021 Pazartesi 11:53
  • |
  • Son Güncelleme:

Sergen Yalçın kadroda değişikliğe gidiyor! O isimler kesilecek

Sergen Yalçın kadroda değişikliğe gidiyor! O isimler kesilecek

Alanya mağlubiyeti sonrası takımına sert eleştirilerde bulunan Sergen Yalçın, ilk 11'de büyük değişime hazırlanıyor. Yalçın'ın; önceki gün ilk 11'de görev verdiği Welinton, Vida, Atiba ve Kenan Karaman'ı kulübeye çekeceği bildirildi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Alanyaspor karşısında aldıkları 2-0'lık mağlubiyet sonrasında oyuncularına sert sözlerle yüklenmişti.

Sergen Yalçın, "Sahada verilen mücadelenin, oynanan oyunun, isteksizliğin, hiçbir şey yapmamanın, maç kazanmak için hiçbir çaba sarf etmemenin sorumluluğunu almak istemiyorum. Bundan öncekileri alıyorum ama bunu almıyorum. Bizi üzen durum daha önceki oyunlarda en azından kazanma arzusu vardı. Ama bu maç artık kelimelerin tükendiği bir maç. Özellikle oyunsal anlamda hiçbir şey yapmadığımız, resmen mağlubiyeti kabullenmiş bir oyuncu grubunun sahada olması enerjisinin sahada olmaması bizi üzen taraf. 2 senedir bu kadar çaresizce kenarda maçı izlediğimi hatırlamıyorum" sözlerini kullanmasının ardından düğmeye bastı.

İLK 11'DE DEĞİŞİM KARARI

Başarılı teknik adamın, etkisiz futbol sonrasında ilk 11'de değişim kararı aldığı bildirildi.

BAZI İSİMLERE KESİK

Sergen Yalçın'ın; Alanya maçındaki kademe hatası sebebiyle takıma ilk golü yediren Welinton Souza ile performansında büyük düşüş gözlenen Domagoj Vida ile önceki gün yaptığı pas hatalarıyla herkesi şaşırtan Atiba Hutchinson ve sezon başından beri beklentilerin altında kalan Kenan Karaman'ı kulübeye çekeceği öğrenildi. Bu isimlerin yerine; Javier Montero, Necip Uysal, Can Bozdoğan ve Kevin N'Koudou gibi isimlerin görev alması bekleniyor.

4 YILDIZA ÖZEL UYARI

Öte yandan takımın düşüşteki yıldızları Valentin Rosier, Rachid Ghezzal, Miralem Pjanic ve Alex Teixeira'nın da özellikle uyarılacağı kaydedildi.

(Fanatik)