• 3 Kasım 2021 Çarşamba 22:11
  • |
  • Son Güncelleme:

O sözleri taraftarların tepkisini çekmişti... Vitor Pereira'dan geri vites

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Royal Antwerp ile oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi D Grubu 4. maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu. Pereira, Royal Antwerp ile oynanan ve 2-2 sona eren 3. grup maçı sonrası, "Kulüpte herhangi biri Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ni kazanacak seviyede olduğunu düşünmemeli. Biz bu turnuvayı kazanacak seviyede değiliz." sözlerine açıklık getirerek, "UEFA Kupası ile ilgili dediğim cümlede belirtmek istediğim şey, dünyanın en iyi takımı olmadığımız ve omzumuza bu sorumluluğu yüklemememiz gerektiğiydi. Ben UEFA Avrupa Ligi'ni daha önce kazandım. Yardımcı hoca olarak kazandım ve teknik direktör olarak da istiyorum." dedi.

AA
O+s%C3%B6zleri+taraftarlar%C4%B1n+tepkisini+%C3%A7ekmi%C5%9Fti...+Vitor+Pereira%E2%80%99dan+geri+vites

Maçın oynanacağı Bosuil Stadyumu'nda kaleci Berke Özer ile basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Portekizli teknik adam, Royal Antwerp'in iyi bir takım olduğunu, daha önce karşılaştıkları için birbirlerini tanıdıklarını dile getirerek, "Önceki maçla bu maç arasındaki fark, bazı hatalarımızı düzeltmek ve yarın iyi bir futbol sergilemek olacak. Hedefimiz bu." diye konuştu.

Pereira, ligdeki 9. haftadan sonra yapılan eleştirilerle ilgili soru üzerine, takımın seviyesini yükseltmeye odaklandığını, eleştirilerin teknik adamlar için normal olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Teknik direktörseniz bazen eleştiri alırsınız, bazen en iyi siz olursunuz. Bir hafta maç kazanırsınız ve insanlar size farklı bakar. Futbol böyle bir şey. Bu kontrol edemeyeceğiniz bir şeydir. Kontrol edebileceğimiz şeyler ise yarın sahada yapabileceklerimiz, takımıma özgüvenini yeniden nasıl verebileceğim ve daha önce oynadığımız seviyeyi yakalamak gibi şeylerdir.

Berke Özer'den Altay Bayındır açıklaması

"Futbolda bazen bir sonuç her şeyi değiştirir ve özgüveniniz yerine gelir." diyen Pereira, önemli olanın özgüveni geri getirmek olduğunu vurguladı.

Pereira, "Yarın 3 puan almamız yeniden mücadelenin içinde olacağız anlamına gelecek. Bunun için de hazırız." şeklinde konuştu.

Daha önce yardımcı teknik direktör olarak UEFA Avrupa Ligi'ni kazandığını hatırlatan Pereira, bu kupayı yeniden kaldırmak istediğini ifade etti.

Pereira, "Ama Avrupa Ligi'nin kazanma sorumluluğunu omuzlarımıza yükleyemezsiniz. Biz tabii ki sıradaki maçı kazanma sorumluluğunu alıyoruz. Sorumluluğumuz her maçı 3 puan kazanmak için oynamak." dedi.

Basın toplantısının ardından Fenerbahçe takımı maçın oynanacağı Bosuil Stadyumu'nda antrenman yaptı.

UEFA Avrupa Ligi D Grubu 4. haftasında yarın Belçika ekibi Royal Antwerp ile Fenerbahçe arasındaki karşılaşma, ev sahibi takımın cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak.