• 9 Mart 2022 Çarşamba 09:27
  • |
  • Son Güncelleme:

N'aptın Robert Lewandowski! Her şey 23 dakikada oldu

Bayern Münih'in Salzburg'u 7-1 mağlup ettiği maçta Robert Lewandowski, Şampiyonlar Ligi tarihine geçti. 23 dakikada hat-trick yapan Lewandowski, Şampiyonlar Ligi'nde en erken hat-trick yapan futbolcu unvanını ele geçirdi.

N%E2%80%99apt%C4%B1n+Robert+Lewandowski%21;+Her+%C5%9Fey+23+dakikada+oldu

Avrupa futbolunun en önemli organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nde futbol heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. İkinci maçları oynanan son 16 turunda ilk maçı 1-1 sona eren Bayern - Salzburg eşleşmesi, gol yağmuruna sahne oldu.

Karşılaşmayı 7-1 kazanan Bayern Munih, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselmeyi başardı. Bayern'in Polonyalı golcü Robert Lewandowski, Salzburg karşısındaki olağanüstü performansıyla Devler Ligi'nin tarihine geçti.

23 DAKİKADA HAT-TRICK YAPAN LEWANDOWSKI TARİHE GEÇTİ

Bayern Münih'in golcü futbolcusu Robert Lewandowski, Salzburg karşısında 23. dakikada hat-trick yaptı. Lewandowski, Şampiyonlar Ligi'nde en erken hat-trick yapan futbolcu unvanını elde etti.

LEWANDOWSKİ, MESSI VE RONALDO'NUN ENSESİNDE

Salzburg maçında attığı gollerle birlikte Şampiyonlar Ligi kariyerinde 5. kez hat-trick yapan Robert Lewandowski, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'ya bir adım daha yaklaştı. Dünya futbolunun en büyük yıldızları olan Messi ve Ronaldo'nun Şampiyonlar Ligi kariyerlerinde 8'er hat-tricki bulunuyor.