• 17 Mayıs 2022 Salı 08:32
  • |
  • Son Güncelleme:

Mesut Özil Arapların dilinde! Özel haberle duyurdular

Arap basını, Mesut Özil'in kariyerini ve itibarını riske atarak, insan haklarını savunduğunu vurguladı. Mesut Özil için “Çağın Muhammed Ali'si” yorumu yapılırken, zulme baş kaldırdığının altı çizildi.

AKŞAM
Mesut+%C3%96zil+Araplar%C4%B1n+dilinde%21;+%C3%96zel+haberle+duyurdular

INSIDEARABIA.com adlı site Fenerbahçe'nin yıldızı Mesut Özil'in duyarlılığına dikkat çeken bir habere imza attı. Yıldız oyuncunun kendisine yapılan tüm baskılara rağmen, kariyerini de riske atarak insan haklarını savunduğunun altı çizildi ve 'Çağın Muhammed Ali'si' yakıştırması yapıldı. Arap basını haberinde şu ifadelere yer verdi: "Milyonlarca Müslüman Uygur Türk'ü, Çin hükümetinin toplama kamplarında işkence gördü. Mesut Özil, Çin'i Uygur Müslümanlarına zulmettiği için kınayan bir tweet attı. Bu tweetin sonuçları oldu ve Özil, Arsenal tarafından dışlanan bir isim halinde geldi

MESUT ÖZİL HİÇBİR İNSANDAN KORKMUYOR

Ayrıca Adidas da Özil'le yaptığı 22 milyon sterlinlik olan sponsorluk anlaşmasını sonlandırdı. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin şimdi 'soykırım' olarak tanımladığı şeye karşı çıkmak, Özil'e büyük bir mali ve duygusal maliyet getirdi.

Yine de İsrail işgali altındaki Filistinlilerin, Rus bombardımanı altındaki Suriyelilerin ve bir vekalet savaşının ortasında yakalanan Yemenlilerin maruz kaldığı vahşet hakkında farkındalık yaratmak için çabalıyor. Son olarak Özil, Hindistan hükümetinin dini azınlığa yönelik baskısını 'utanç verici' olarak nitelendirdi. Açıkçası Özil, hiçbir insandan korkmuyor ve çağımızın Muhammed Ali'sidir."

10'UN FORMASINI GİYECEK

Sezon sonunda Juventus'tan ayrılacak olan Dybala'nın Arsenal'le görüştüğü ve Topçular'a imza atması halinde Mesut Özil'in 11 numaralı formasını giyeceği belirtildi.