• 28 Mart 2022 Pazartesi 00:41
  • |
  • Son Güncelleme:

Mesut Özil için Fenerbahçe son kararı verdi! Herkes bu haberi bekliyordu

Mesut Özil'in Fenerbahçe macerası son buluyor. Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan tecrübeli futbolcunun geleceği belirsizliğini koruyor. Mesut Özil'in talibi çıkarsa, uygun bir ücret karşılığında yıldız isimle yollar ayrılacak.

AKŞAM
Mesut+%C3%96zil+i%C3%A7in+Fenerbah%C3%A7e+son+karar%C4%B1+verdi%21;+Herkes+bu+haberi+bekliyordu

Mesut Özil'in teknik direktör İsmail Kartal'a sert tepki gösterdiği için kadro dışı bırakılmasına Fenerbahçe yönetimi tarafından karar verilmişti. Yıldız futbolcuya yaz transfer döneminde talip çıkması halinde gereken her türlü kolaylık gösterilecek. Yönetim böylece en azından Mesut'un maaşından kurtulmayı planlıyor.

MESUT ÖZİL İLE İPLER TAMAMEN KOPTU

Alınan bilgilere göre, sezon sonunda gelecek yeni teknik direktör faktörü de bu konuda belirleyici olmayacak. Bir türlü beklenen performansı veremeyen Mesut Özil, yönetim kararıyla gözden çıkarılmış durumda.

MESUT ÖZİL'İN SENELİK KAZANCI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Oyuncunun senelik maaşıyla ilgili 3 milyon euro garanti ve 550 bin euro imza parası açıklanmıştı. Ancak maç başı ve primlerle Fenerbahçe'den ne kadar kazanacağı tartışma konusu.

Özetle, yıldız oyuncunun Kanarya'ya maliyetinin oldukça yüksek olduğu belirtiliyor. Yönetim de en azından bu büyük rakamı ödememek için muhtemel tekliflere sıcak bakacak. Mesut'un bonservis alınmadan da yollanabileceği öğrenildi. Tabii burada onu transfer edecek kulübün, maaşının tamamını ödemesi gerekecek.

2024 YILINA KADAR MUKAVELESİ VAR

33 yaşındaki futbolcunun, 2024'e kadar mukavelesi bulunuyor. Eğer ayrılmazsa Sarı-Lacivertliler, önümüzdeki iki sezon da oyuncunun parasını ödemek zorunda kalacak. Ayrıca mukavele sonunda 35 yaşında olacak!

Bazı MLS ve Arap takımlarıyla birlikte Uzak Doğu'dan birkaç kulübün, onunla ilgilendiği biliniyor. Ancak şu ana kadar resmi veya resmi olmayan hiçbir teklif, yönetime ulaşmadı.

İlerleyen yaşı, kolay sakatlanması ve beklenen düzeye bir türlü gelememesi sebebiyle Mesut Özil, çok erken gözden düştü.