• 16 Şubat 2022 Çarşamba 15:02
  • |
  • Son Güncelleme:

'Mesut Özil gözden çıkarıldı mı?' İsmail Kartal'dan cevap geldi

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Mesut Özil konusuna son noktayı koydu. ‘Mesut Özil Fenerbahçe'de gözden çıkarıldı mı?' sorusunu cevaplayan İsmail Kartal, “Mesut Özil bizim en değerli oyuncularımızdan biridir ama 30 gün sonra ilk kez idmana çıktı. Sakatlığından dolayı bizimle olamadı. İlk defa dün idmana çıktı. Sağlam olduğu sürece onu oynatmayı planlıyoruz. Hiçbir sorun yok” ifadelerini kullandı.

%E2%80%99Mesut+%C3%96zil+g%C3%B6zden+%C3%A7%C4%B1kar%C4%B1ld%C4%B1+m%C4%B1?%E2%80%99+%C4%B0smail+Kartal%E2%80%99dan+cevap+geldi

Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal ve futbolculardan Miha Zajc, Slavia Prag maçı öncesi basın toplantısında konuştu. İsmail Kartal, Mesut Özil sorusuna da cevap verdi.

İSMAİL KARTAL'DAN TEKNİK DİREKTÖR VURGUSU

Teknik direktör İsmail Kartal basın toplantısında "3-4 günde bir maç oynuyoruz. Cezalı oyuncularımız var ama ben hiçbir zaman bahanelere sığınmadım ve sığınmayacağım. Elimizdeki oyuncularla en iyisini yapacağız. Bugün de duran top organizasyonu çalışacağız. Rakibimizi iyi organize ettik. Yardımcılarımdan birini de maça gönderdik. Bütün oynadıkları maçları da izledik. Ne yapmak istediklerini şu anda gayet iyi biliyoruz. 4 yıldır aynı teknik direktörleri var. Şu an lider durumdalar. Sağ beklerinde belirsizlik var. Yüzde 61 topla oynuyorlar. Sert ve koşabilen bir rakibimiz var. 2-3 eksikleri var. Birinin dün Çin'e gittiği haberini aldık, onlar için önemli bir oyuncuydu, listeye bakacağız. Taraftarımızın desteğiyle, en iyi şekilde hazırlandık. Evimizde galip gelerek oraya avantajlı gitmek istiyoruz. Bu maç için özel bir planımız var. İstatistiklere göre Çekya'nın en çok topla oynayan ve pres yapan takımı. Biz de verilere baktık. Zaten her teknik adamın maç öncesi bir planı ve bir hikayesi olması gerekir. Yarın inşallah elimizdeki sağlıklı oyuncularla bunu yerine getiririz ve ikinci maça avantajlı çıkarız diye düşünüyorum." dedi.

İSMAİL KARTAL'DAN MESUT ÖZİL SÖZLERİ

"Mesut Özil'i gözden mi çıkardınız?" sorusunu yanıtlayan İsmail Kartal "Öncelikle siz de takdir edersiniz ki kovid dünyayı sarmış. Plan yapıyorsunuz ama maçta oyuncunuz olmuyor. Biz Fenerbahçeyiz biz bahaneye sığınmıyoruz. Biz çok çalışıyoruz. Hala oynatmak istediğim oyun bu değil. Fenerbahçe karakterini sahaya koyacak bir planım var. Oyuncularım da sinyallerini veriyor. Hasta ve sakat oyuncularımız dönünce rayına oturacaktır. Oyuncularım da çok çalışıyor. Bizim şu an birkaç galibiyete ihtiyacımız var. Başarırsak daha yüksek bir performans ortaya çıkacak. Taraftarımız merak ermesin bir bu arma için onlar için çok çalışıyoruz. Ben takımımın yükselişini görüyorum. Mesut'a gelince bizim en değerli oyuncularımızdan bir tanesi ama 30 gün aradan sonra dün ilk kez idmana çıktı. Ona saygı duyuyoruz. Bizim kaptanımızdır. Sakatlığından dolayı bizimle olamadı. Biz onu oynatmayı düşünüyoruz. Her gün Samandıra'da birlikteyiz hiçbir problemimiz yok." ifadelerini kullandı.

ARDA GÜLER SÖZLERİ

Genç futbolcu Arda Güler hakkında konuşan İsmail Kartal "Arda için sosyal medyada ulusal medyada söylenenler için açıklama yapayım.. Nasıl Mesut Özil bizim en değerli oyuncularımızdan biriyse Arda da öyledir. Bilsinler, Arda'nın ciğerlerinde bir problem oldu ve bu evladımız 1.5 ay oynayamadı. Şu an bizimle beraber. En son Giresun maçında oyuna almak istedim ama 2-1 ve maç sıkıntılıydı, çocuk sakatlıktan yeni çıkmıştı ona bir el verdim. Altyapıda herkese kapının açık olduğunu gösterdik. Ben gençleri seven ve buna öncelik yapan hocalardan biriyim. Herp altyapıdan oyuncuları A takıma alan bir hocayım. Taraftarımız merak etmesin en değerli oyuncularımız kadar o da değerli. Uzun yıllar hem Fenerbahçe'ye hem milli takıma uzun süre faydalı olacaktır." dedi.

"8-9 FUTBOLCUMUZ YOK"

Sakatlıklar hakkında bilgi veren İsmail Kartal "Mesut dün idmana çıktı. İrfan Can Kahveci yok, Ozan Tufan belirsiz. Luiz Gustavo yok. Miguel Crespo ve Burak Kapacak yok. Filip Novak ve Çağtay Kurukalıp yok, Diego Rossi yok. 8-9 oyuncumuz yok ama ben bahanelere sığınmam. Elimizdeki oyuncularla Fenerbahçe ruhunu sahaya koyacağız. İnşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız ve taraftarımızı mutlu edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MUHAMMED GÜMÜŞKAYA SÖZLERİ

Giresunspor'a kiralanan Muhammed Gümüşkaya hakkında da konuşan İsmail Kartal "Muhammed de bizim evladımız. Ozan'ın da gelmesiyle orada bir yoğunluk oldu, futbol oynaması lazım. İnşallah orada çok başarılı olur ve seneye çok da hazır olarak geri gelir" dedi.

3'LÜ FORMASYON?

3'lü formasyonla ilgili de açıklama yapan İsmail Kartal "Bu konuyu çok düşündük hala da düşünüyoruz ama bu maçta oyunun gidişatına göre bir taktik yapabilirz sadece bu kadarını söyleyebilirim." diyerek sözlerini noktaladı.

Miha Zajc'tan İsmail Kartal'a övgü dolu sözler